Parafrazując tytuł bardzo popularnej książki Erica Horsta „Jak poprowadzić 6.4, trening wspinaczkowy”, postanowiłem opisać swoje zmagania w pokonywaniu mojej pierwszej drogi o trudnościach mieszczących się o 1 stopień niżej. Przedstawię szczegóły treningu oraz narzędzia, które pozwoliły mi osiągnąć wyznaczony cel. Jednak kto liczy tylko na suchy, szorstki opis tego… ile […]

Jak poprowadzić 6.3 – siłowy trening wspinaczkowy według Konrada „Dzika” ...


W poprzedniej części artykułu skupiliśmy się na jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia na via ferraty, czyli na lonżach. Nie jest to jednak wszystko, czego potrzebujemy do bezpiecznego poruszania się po „drogach żelaznych”. Nie mniej istotnymi elementami ekwipunku są uprząż, kask, rękawice, a nawet odpowiednie buty. Jak zatem je wybrać sprzęt i czym się kierować przy jego zakupie? Podpowiadamy!

Sprzęt na via ferratę Cz. 2 – uprząż, kask i ...


Sezon na via ferraty trwa w najlepsze, co z pewnością cieszy fanów „żelaznych dróg”. Dla tych, którzy jednak dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem górskiej turystyki, nie lada wyznaniem może okazać się skompletowanie niezbędnego sprzętu. W co zatem warto się wyposażyć? Do czego tak naprawdę służy lonża? Podpowiadamy!

Sprzęt na via ferratę. Cz. 1 – lonżaTrening to niezwykle ważna część życia wspinacza sportowego. Aby cykl był pełny i całkowicie wydajny, konieczne jest stosowanie więcej niż jednej metody. Poniżej przedstawiamy propozycję ćwiczeń opartych o wykorzystanie chwytotablic, stworzoną przez naszego firmowego kolegę Konrada „Dzika” Rejdycha. W poniższym artykule, tym razem bez poetyckich porównań oraz głębiej ukrytych przekazów, […]

Trening na chwytotablicach z Konradem „Dzikiem” Rejdychem.SKY firmy Kaya Safety to seria pełnych uprzęży roboczych, która zachwyciła polskich techników dostępu linowego oraz pracowników wysokościowych. SKY to trzecia generacja niezwykle wygodnego systemu do pracy w zwisie i podparciu. Bogactwo użytecznych detali, w jakie została wyposażona, sprawia, że uprzęże te zostawiają daleko w tyle produkty konkurencji w swojej klasie. Pozytywne opinie użytkowników, utwierdzają nas w przekonaniu, że koncepcja idzie we właściwym kierunku.

SKY Kaya Safety – wygodna i skuteczna uprząż chroniąca przed ...Każdy entuzjasta górskich wycieczek wie, jak istotny jest wybór odpowiedniego plecaka. Choć model idealny zapewne nie istnieje to te, które przedstawiamy w niniejszym artykule, z pewnością spełnią oczekiwania niejednego miłośnika outdoorowych eksploracji.

Top 5 plecaków outdoorowych.


Być może nie każdy zgodzi się z tym twierdzeniem, ale prawdziwa wspinaczka to wspinaczka zimowa. Jest całkowicie logicznym, że sprzęt, po które sięgniemy aby możliwie bezpiecznie ją uprawiać, musi sprostać najostrzejszym kryteriom. Testujemy dla Was czekany X-Dream i raki Blade Runner Cassin.

Ostry duet: czekan X-Dream i raki Blade Runner Cassin.


Czułów, Zimny Dół. Były kamieniołom. 03.02.2018 to miejsce staje się areną sportowych zmagań ludzi uprawiających wspinaczkę, czyli sztukę wolności. Na parkingu pod Łysiną zjawiamy się z Andrzejem o 7:50...

Mroźne Ostrza 18′ oczami Alpintechu.