Każdy entuzjasta górskich wycieczek wie, jak istotny jest wybór odpowiedniego plecaka. Choć model idealny zapewne nie istnieje to te, które przedstawiamy w niniejszym artykule, z pewnością spełnią oczekiwania niejednego miłośnika outdoorowych eksploracji.

Top 5 plecaków outdoorowych.


Być może nie każdy zgodzi się z tym twierdzeniem, ale prawdziwa wspinaczka to wspinaczka zimowa. Jest całkowicie logicznym, że sprzęt, po które sięgniemy aby możliwie bezpiecznie ją uprawiać, musi sprostać najostrzejszym kryteriom. Testujemy dla Was czekany X-Dream i raki Blade Runner Cassin.

Ostry duet: czekan X-Dream i raki Blade Runner Cassin.


Czułów, Zimny Dół. Były kamieniołom. 03.02.2018 to miejsce staje się areną sportowych zmagań ludzi uprawiających wspinaczkę, czyli sztukę wolności. Na parkingu pod Łysiną zjawiamy się z Andrzejem o 7:50...

Mroźne Ostrza 18′ oczami Alpintechu.
Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to chwila kiedy niejednokrotnie stajemy przed problemem co podarować swoim bliskim. Jeśli znajdują się wśród nich turyści, wspinacze bądź osoby po prostu lubiące aktywnie spędzać czas: ten tekst być może pozwoli wybrać dla nich prezent idealny.

Prezent świąteczny na ostatnią chwilę – pomysły

Prace na wysokości, a zwłaszcza prace z zakresu technik dostępu linowego podlegają licznym uwarunkowaniom prawnym. Jedną z takich regulacji, której przestrzeganie traktuje się w naszym kraju jako standard i nie przewiduje od tego jakichkolwiek odstępstw, są okresowe kontrole SOI.

Kontrole SOI – obowiązek o którym nie wolno zapominać.


Pro­dukty firmy Kaya Safety są dostępne na rynku pol­skim od ponad roku. W czerwcu bie­żą­cego roku, część naszej ekipy odwie­dziła sie­dzibę firmy w Istam­bule.

Wizyta w siedzibie Kaya Safety.