Wielkimi krokami zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, zatem także zakupu podarków. Nasz artykuł kierujemy do osób, które nie mają dużej wiedzy na temat ekwipunku, a chcą wywołać uśmiech na twarzach bliskich „górołazów”. Poniżej kilka inspiracji od zespołu Alpintech.

Garść pomysłów na prezenty pod choinkę od zespołu Alpintech.


Dobra autoasekuracja to podstawa bezpiecznej pracy na wysokości, niezależnie od tego, czy mówimy o drobnych robotach dekarskich, czy skomplikowanych zleceniach, podczas których korzysta się z zaawansowanych technik dostępu linowego. W tym oraz kolejnym artykule postaramy się doradzić, które przyrządy najlepiej sprawdzą się w określonym typie prac.

Autoasekuracja w pracach na wysokości i dostępie linowym. Część pierwsza.


Dlaczego Petzl nie zdecydował się na wypuszczenie zupełnie nowych koncepcyjnie dziabek? Prawdopodobnie dlatego, że "święta trójca" zestarzała się w zasadzie tylko o tyle, o ile do przodu poszły koncepcje dotyczące funkcjonalnych detali i profilowania styliska. Co zmieniono? Zapraszamy do lektury.

Nowe-stare dziabki Petzla.Parafrazując tytuł bardzo popularnej książki Erica Horsta „Jak poprowadzić 6.4, trening wspinaczkowy”, postanowiłem opisać swoje zmagania w pokonywaniu mojej pierwszej drogi o trudnościach mieszczących się o 1 stopień niżej. Przedstawię szczegóły treningu oraz narzędzia, które pozwoliły mi osiągnąć wyznaczony cel. Jednak kto liczy tylko na suchy, szorstki opis tego… ile […]

Jak poprowadzić 6.3 – siłowy trening wspinaczkowy według Konrada „Dzika” ...


W poprzedniej części artykułu skupiliśmy się na jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia na via ferraty, czyli na lonżach. Nie jest to jednak wszystko, czego potrzebujemy do bezpiecznego poruszania się po „drogach żelaznych”. Nie mniej istotnymi elementami ekwipunku są uprząż, kask, rękawice, a nawet odpowiednie buty. Jak zatem je wybrać sprzęt i czym się kierować przy jego zakupie? Podpowiadamy!

Sprzęt na via ferratę Cz. 2 – uprząż, kask i ...


Sezon na via ferraty trwa w najlepsze, co z pewnością cieszy fanów „żelaznych dróg”. Dla tych, którzy jednak dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem górskiej turystyki, nie lada wyznaniem może okazać się skompletowanie niezbędnego sprzętu. W co zatem warto się wyposażyć? Do czego tak naprawdę służy lonża? Podpowiadamy!

Sprzęt na via ferratę. Cz. 1 – lonżaTrening to niezwykle ważna część życia wspinacza sportowego. Aby cykl był pełny i całkowicie wydajny, konieczne jest stosowanie więcej niż jednej metody. Poniżej przedstawiamy propozycję ćwiczeń opartych o wykorzystanie chwytotablic, stworzoną przez naszego firmowego kolegę Konrada „Dzika” Rejdycha. W poniższym artykule, tym razem bez poetyckich porównań oraz głębiej ukrytych przekazów, […]

Trening na chwytotablicach z Konradem „Dzikiem” Rejdychem.SKY firmy Kaya Safety to seria pełnych uprzęży roboczych, która zachwyciła polskich techników dostępu linowego oraz pracowników wysokościowych. SKY to trzecia generacja niezwykle wygodnego systemu do pracy w zwisie i podparciu. Bogactwo użytecznych detali, w jakie została wyposażona, sprawia, że uprzęże te zostawiają daleko w tyle produkty konkurencji w swojej klasie. Pozytywne opinie użytkowników, utwierdzają nas w przekonaniu, że koncepcja idzie we właściwym kierunku.

SKY Kaya Safety – wygodna i skuteczna uprząż chroniąca przed ...