Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Przyrząd do autoasekuracji Roper Rock Empire

Producent: Rock Empire
  • 229,00 zł 189,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 600zł* (DPD-przelew).

Przyrząd do autoasekuracji Roper Rock Empire

Rock Empire

Roper firmy Rock Empire to nowy przyrząd autoasekuracyjny przeznaczony do prac z zakresu technik dostępu linowego, a także prac na wysokości. Roper pozwala na bezpieczną pracę w systemie dwulinowym, a także pracę w podparciu. Urządzenie docenią technicy dostępu linowego realizujący zadania w systemach IRATA, OTDL, SPRAT i pokrewnych, a także pracownicy wysokościowi, budowlani oraz dekarze.

Korpus modelu Roper Rock Empire został wykonany ze stopów lekkich, a jego okładki są dla naszej wygody blokowane płynnie działającym pinem. Urządzenie działa na zasadzie przełamywania liny. W momencie gdy nasza asekuracja zostanie obciążona, przyrząd doprowadzi do zatrzymania upadku w wyniku wytworzenia wysokiego tarcia. Hamowanie następuje natychmiast bez efektu obsuwania, w związku z czym do urządzenia rekomendowane jest używanie lonży typu Locker Sling. Element trący nie posiada ostrych ząbków, co minimalizuje zużycie oplotu. Przyrząd zaopatrzono również w praktyczne kółko z tworzywa, które pełni funkcję blokady zapobiegającej obsuwaniu się przyrządu podczas pracy. Po dotarciu w pożądane miejsce przekręcamy bezpiecznik i możemy rozpocząć wykonywanie zadania bez irytującego zjeżdżania przyrządu na linie autoasekuracyjnej. Konstrukcja modelu Roper sprawia, że przesuwa się on płynnie zarówno w górę, jak i w dół. Dodatkiem do urządzenia jest dostępna osobno, praktyczna smyczka zapobiegająca upuszczeniu wypiętego przyrządu, a także pozwalająca na jego swobodne prowadzenie podczas zjazdów. Warto nadmienić, że w tym drugim przypadku Roper jest bezpiecznych dla naszych palców: obciążona linka wypina się, zapobiegając ewentualnym kontuzjom. Urządzenie pozwala również na wygodną pracę w podparciu, dzięki czemu stanowi doskonałe narzędzie do ochrony przed upadkiem pracowników wysokościowych, budowlanych, a także dekarzy.

Roper Rock Empire jest przeznaczony do pracy na linach o średnicy od 11 do 12 mm.

Certyfikaty: EN 353-2
Waga: 162 g

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: tworzywo stuczne, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.