Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Absorber Asap Sorber Axess

Producent: Petzl
  • 199,00 zł 169,15
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 249zł paczkomatem oraz 549zł kurierem DPD.

Absorber Asap Sorber Axess

Petzl

Asap Sorber Axess firmy Petzl to nowy absorber energii, dedykowany do przyrządów ASAP i ASAP Lock. Asap Sorber Axess pozwala na zwiększenie dystansu między pracownikiem, a liną asekuracyjną oraz na skuteczną ochronę przed upadkiem na wypadek awarii sprzętu lub liny roboczej. Absorber można wykorzystać także w akcjach ratowniczych, podczas których obciążany jest przez dwie osoby. Asap Sorber Axess to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim technicy dostępu linowego szkoleni w systemach IRATA, OTDL czy SPRAT, pracownicy wysokościowi, a także ratownicy.

Asap Sorber Axess ma postać zszywanej, poliamidowej taśmy schowanej w specjalnym pokrowcu zapinanym na zamek. Dzięki temu nie jest on narażony na tarcie oraz zanieczyszczenia, a jednocześnie możliwy do łatwego skontrolowania przed użyciem. Zasada działania Asap Sorber Axess jest bardzo prosta: w sytuacji gdy dochodzi do upadku, absorber stopniowo rozdziera się, pochłaniając energię upadku. Zastosowanie specjalnych szwów podnosi bezpieczeństwo pracy, zmniejszając siłę oddziałującą na użytkownika. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób o niewielkiej wadze. Absorber jest przeznaczony dla użytkowników ważących między 50 a 130 kg. Może być używany w działaniach ratowniczych z udziałem dwóch osób, z maksymalnym obciążeniem 250 kg.

Asap Sorber Axess ma długość 40 cm dzięki czemu, wpięty w punkt piersiowy “A”, pozwala na odsunięcie liny asekuracyjnej od użytkownika. Dzięki temu nie przeszkadza ona podczas pracy i jest dodatkowo chroniona przed ostrymi narzędziami, środkami chemicznymi, opiłkami czy bryzgami roztopionego metalu.

W zestawie z Asap Sorber Axess otrzymujemy ponadto gumowe osłony String, za pomocą których ustawimy karabinki w osi ich największej wytrzymałości oraz chronimy taśmę przed przetarciem, a także poprzeczki Captiv, które pozwalają na usztywnienie połączeń.

Długość: 40 cm
Waga: 205 g
Gwarancja 3 lata

Certyfikaty: – ANSI Z359.13 6 feet przy użyciu z karabinkiem OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa) i poprzeczkami CAPTIV. – CE EN 12841 typ A przy użyciu z przesuwnym przyrządem autosekuracyjnym ASAP (wersja międzynarodowa lub europejska) lub ASAP LOCK. – CE EN 353-2 przy użyciu z przesuwnym przyrządem autosekuracyjnym ASAP LOCK.

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: polyester, poliamid

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.