Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Zestaw dla strażaka pętla 240 cm + karabinek K-9/SL Kaya Safety

Producent: Alpintech
  • 89,00 zł 67,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 249zł paczkomatem oraz 549zł kurierem DPD.

Zestaw dla strażaka pętla 240 cm + karabinek K-9/SL Kaya Safety

Alpintech

Zestaw złożony z pętli i karabinka stanowi obowiązkowe wyposażenie indywidualne każdego strażaka. Pozwala on na zaimprowizowanie układów ratunkowych do opuszczania osób oraz do podwieszania sprzętu, co może okazać się kwestią zdrowia i życia w sytuacji awaryjnej. Niezbędnik składa się z taśmy zszywanej PAD 16 mm 240 cm firmy Rock Empire i karabinka HMS K-9/SL Kaya Safety. Całość bez trudu mieści się w kieszeni.

Taśmę poliamidową cechują idealne parametry do pracy w trudnych warunkach. Jest ona trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zużycie. W przeciwieństwie do tanich pętli poliestrowych, taśmy PAD są plastyczne i przyjazne w operowaniu. Optymalna w działaniach ratunkowych szerokość 16 mm pozwala na łatwe zmieszczenie taśmy w kieszeni lub torbie przy jednoczesnej poręczności, której nie dają cienkie sznurki. Istotnym elementem jest również wytrzymałość na poziomie 22 kN, która pozwala na wykorzystanie pętli podczas znakomitej większości operacji związanych z ratownictwem, asekuracją i transportem.

Karabinek HMS cechuje gruszkowaty kształt, który pozwala na zastosowanie w praktycznie dowolnej sytuacji. Duży prześwit pozwala na łatwe wpinanie w różnego typu układy asekuracyjne, linki strażackie, a także wykorzystanie zatrzaśnika wraz z węzłem “półwyblinka” dającym możliwość zjazdów, opuszczania i asekuracji. Zakręcany zamek stanowi najwygodniejsze rozwiązanie, które sprawdza się także podczas pracy w rękawicach pożarniczych. Ramię karabinka pozbawiono ząbka, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko jego przypadkowego zahaczania o elementy ubrania ochronnego, ekwipunku i systemów asekuracyjnych.

Zestaw złożony z pętli PAD 16 mm 240 cm Rock Empire i karabinka HMS K-9/SL Kaya Safety umożliwia zastosowanie w różnego rodzaju sytuacjach. Możemy go wykorzystać jako prowizoryczną lonżę sprzętową, na przykład do przenoszenia zawieszonej przez ramię pilarki podczas podchodzenia po drabinie, przenoszenia butli z powietrzem, transportu halliganów i toporów, jako stopień do wejścia na mur lub płot czy podczas opuszczania pompy pływającej z dachu pożarniczego wozu bojowego. Zestaw sprawdzi się podczas budowy linii gaśniczej: wciągania po elewacji, podwieszania i jako pomoc dla prądownika (pożary lasów). W wypadkach drogowych zabezpieczy odciętą i odgiętą karoserię samochodu umożliwiając ewakuację ofiar. Pętla i karabinek będą niezwykle użyteczne podczas szturmowania strefy objętej pożarem, podczas pierwszego otwarcia drzwi: umożliwi zabezpieczenie skrzydła przed zamknięciem, zabezpieczy przed przewróceniem drabinę przystawną, w sytuacji awaryjnej posłuży jako zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Zestaw stanowi świetne uzupełnienie podczas akcji związanych z ewakuacją poszkodowanych bądź rannego członka ekipy ratunkowej dając możliwość opuszczania „Drabinowym Ruchomym Bloczkiem”, podczas ewakuacji interwencyjnej z wysokości, wyciągania nieprzytomnego strażaka ze strefy zagrożenia, wykorzystany w formie “siodełka” do przenoszenia lekko rannej osoby czy wyciągania ze studni bądź sztolni w ciężkich warunkach. Z pętli oraz karabinka można wykonać także improwizowaną uprząż biodrową.

Taśma PAD 16 mm 240 cm Rock Empire

szerokość: 16 mm

długość: 240 cm

materiał: poliamid

wytrzymałość: 22 kN

certyfikaty: CE 1019, EN 566

Karabinek HMS K-9/SL Kaya Safety

materiał: aluminium

zamek: zakręcany bez ząbka

wytrzymałość: 24 kN

prześwit: 23 mm

waga: 86 g

certyfikaty: EN 362, EN 12275

Parametry

Zastosowanie: ratownictwo

Materiał: aluminium, poliamid

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.