Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przewodnik Wspinaczkowy Jura Południowa NOWE WYDANIE 2020

Producent: Wspinanie.pl
  • 69,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przewodnik Wspinaczkowy Jura Południowa NOWE WYDANIE 2020

Wspinanie.pl

Przewodnik „Jura Południowa” Grzegorza Rettingera to pozycja naprawdę wyjątkowa, stanowi bowiem jedyne w Polsce pełne wydanie, obejmujące wszystkie podkrakowskie i krakowskie rejony wspinaczkowe. Łącznie ponad 4 tys. dróg i projektów w Podkrakowskich Dolinkach. To już czwarte, rozszerzone i uaktualnione wydanie tego świetnego przewodnika.

O wyjątkowości przewodnika świadczy przede wszystkim objętość i ilość informacji o tak dużym obszarze wspinaczkowym, łącznie z danymi historycznymi (autor, rok pierwszego prowadzenia) i zaktualizowaną bazą danych o drogach i stanie eksploracji.

Na stronach najnowszego wydania znajdziecie 4657 dróg, w tym grubo ponad 200 projektów. W sumie mamy 400 nowych dróg. W przeciągu dwóch lat od ostatniego wydania, a więc od 2018 roku, nowe drogi powstały w istniejących już rejonach oraz na nieeksplorowanych dotąd skałach i ścianach. Tych przybyło na południu Jury kilkanaście. Część dróg doczekała się także korekty wycen i przebiegu, na części wymieniono asekurację.

Przewodnik został zaprojektowany tak, aby ułatwić orientację w terenie i wybór wspinaczkowych celów. Znajdują się w nim kolorowe mapy pokazujące usytuowanie skał. Liniom dróg zostały przypisane kolory odpowiadające zakresowi trudności. Teraz wystarczy jedno spojrzenie na topo, by zorientować się, czy jest ono dla nas właściwym celem. Poza tym, prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce, zastosowaliśmy w przewodniku wspinaczkowym fotokody, za pomocą których każdy posiadacz nowoczesnego telefonu może błyskawicznie wczytać do nawigacji współrzędne parkingu lub zobaczyć pozycję skały na mapie.

Zakres przewodnika – Doliny:

Prądnika,
Garliczki,
Wedonki,
Racławki,
Szklarki,
Będkowska,
Kobylańska,
Bolechowicka,
Kluczwody,
Sanki (Zimny Dół, Półrzeczki)
Brzoskwinki,
Aleksandrowicka,
Nielepice i Kleszczów,
Wrzosy i okolice Brodła,
oraz Brama Krakowska (Zakrzówek, Liban, Krzemionki, Tyniec, Piekary).

Parametry

Literatura: przewodnik

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

-10zł

Rabatu
na zakupy

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz jednorazowy kod rabatowy -10zł
na zakupy powyżej 99zł.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.