Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kość mechaniczna Friend rozmiar roz. 0.5 Wild Country

Producent: Wild Country
  • 299,90 zł 259,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kość mechaniczna Friend rozmiar roz. 0.5 Wild Country

Wild Country

Legenda powraca w najlepszym wydaniu! Friend 0.5 firmy Wild Country to najbardziej dopracowana kość mechaniczna na świecie, pochodząca z kuźni w której narodziła się koncepcja tego typu protekcji. Minęło wiele lat od kiedy Ray Jardine wpadł na pomysł połączenia dwóch krzywek za pomocą cięgła ale jedno pozostało niezmienne: Friendy Wild Country cechuje najwyższy poziom dopracowania i jakości materiałów z którego są wykonane. Friend 0.5 to najmniejszy rozmiar w rodzinie, doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki na własnej asekuracji w skałkach i górach. Umożliwi “czyste” i bezpieczne pokonanie drogi wszędzie tam gdzie inne rodzaje protekcji zawodzą. Tylko od Ciebie zależy czy chcesz sięgnąć po narzędzie, które zrewolucjonizowało historię wspinania.

Kość składa się z dwóch par osadzonych przeciwstawnie krzywek wykonanych z kutego na gorąco stopu lekkiego o podwyższonej wytrzymałości. Ich szerokie brzegi zostały dodatkowo poddane obróbce mechanicznej dzięki czemu jeszcze lepiej zacierają się w szczelinach skalnych oferując doskonałą protekcję w miejscach gdzie inna forma asekuracji jest praktycznie niemożliwa. Jednocześnie, niewątpliwą zaletą Friendów pozostaje fakt, że nie niszczą one skały i umożliwiają stosunkowo łatwy demontaż. Dwuosiowa konstrukcja sprawia, że kości posiadają imponująco szeroki zakres pracy, łącznie z tym, że mogą bezpiecznie pracować nawet przy największym rozwarciu krzywek. Osie Friendów są puste w środku dzięki co pozwoliło dodatkowo “odchudzić” konstrukcję.

W sposób mistrzowski rozwiązano kwestię konstrukcji cięgła. Cztery linki schodzą się do “cyngla” w formie profilowanej platformy z tworzywa sztucznego. Wygodny “spust” na dwa palce i przeciwstawne podparcie dla kciuka sprawiają, że Frienda bez trudu osadzimy za pomocą jednej ręki nawet będąc w cruxie drogi. System pozwala na pewne operowanie kością nawet w zimowych rękawicach: pozostanie ona zawsze stabilna. Górna część Frienda została wykonana ze stalowej linki powleczonej tworzywem sztucznym do której dołączono pętlę z 12mm Dyneemy. W razie potrzeby taśmę można wydłużyć co okazuje się szczególnie praktyczne podczas wspinaczki w górach. Pętla stanowi także logiczny punkt wpięcia Friedów w szpejaki uprzęży.

Każdy z Friendów został wyróżniony innym kolorem taśmy i krzywek, dzięki czemu łatwo odnajdziemy interesujący nas rozmiar. Dobrym pomysłem jest połączenie kości z odpowiadającymi kolorystycznie karabinkami – np. Wildwire Rack 5 Pack Wild Country.

Rozmiar 0.5 ma kolor fioletowy i waży zaledwie 98g. Krzywki umożliwiają osadzanie Frienda w szczelinach o wielkości 20,6-34,5 mm.

Certyfikaty: CE, EN 12276

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka

Materiał: stal, dyneema, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij