Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Karabinek Eashook Open Petzl czarny

Producent: Petzl
  • 269,00 zł 215,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Karabinek Eashook Open Petzl czarny

Petzl

Eashook Open firmy Petzl to wszechstronny karabinek wspinaczkowy, który idealnie sprawdzi się jako element lonży asekuracyjnej bądź lonży zapewniającej stabilizację pozycji roboczej. Eashook Open został zaopatrzony w specjalny, otwierany kluczem imbusowym punkt wpinania, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w praktycznie każdej konfiguracji, a automatyczny zamek zapewni nam wysoki poziom bezpieczeństwa. Karabinek docenią zarówno pracownicy wysokościowi, technicy dostępu linowego, arboryści, a także amatorzy eksplorowania via ferrat.

Korpus modelu Eashook Open został wykonany z najwyższej jakości stopów lekkich. Dzięki temu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, zużycie, a także wytrzymały i bezpieczny. Karabinek znajduje doskonałe zastosowanie w lonżach z absorberami typu Absorbica Y, lonżach autoasekuracyjnych typu Progress czy wreszcie jako zakończenie lonży pozycjonujących takich jak Grillon. Otwierany kluczem imbusowym punkt wpinania, pozwala na montaż karabinka w systemach, które nie stwarzają innej możliwości montażu. Drugą zaletą jest możliwość korzystania z karabinka po zużyciu się ramion lonży: wystarczy wypiąć go i zastosować jako element nowego systemu.

Dolny punkt wpinania gwarantuje poprawne ustawianie się karabinka podczas pracy. Taka konstrukcja w połączeniu ze skutecznym, automatycznym zamkiem zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas pracy i sportowych eksploracji. Duży prześwit znacząco ułatwia przepinanie, a pozbawione ząbka ramię eliminuje ryzyko przypadkowego zahaczania o tekstylne elementy ekwipunku bądź systemu asekuracji. Ergonomiczny kształt oparty na nowatorskim profilu H zapewnia nie tylko dużą poręczność podczas poszczególnych manipulacji, ale oferuje także idealny stosunek wagi do wytrzymałości. Powierzchnia karabinka jest ponadto odporna na ścieranie, w związku z czym idealnie sprawdza się on zarówno podczas pracy na różnego typu konstrukcjach stalowych, jak także podczas eksploracji via ferrat.

Certyfikaty: CE 0082, EN 362, UIAA
Waga: 160 g

Parametry

Materiał: aluminium

Zamek: inny

Zastosowanie: via ferrata, prace na wysokości, arborystyka

Wytrzymałość: 25 kN

Prześwit: 25mm

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij