Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Karabinek Freino Z Triact Lock Petzl

Producent: Petzl
  • 199,00 zł 149,15
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Karabinek Freino Z Triact Lock Petzl

Petzl

Freino Z Triact Lock firmy Petzl to wyjątkowy karabinek z zamkiem automatycznym, wyposażony w specjalny hamulec linowy. Freino Z Triact Lock stanowi doskonałe narzędzie do współpracy z przyrządami takimi jak I’D, I’D Evac (od roku produkcji 2019) oraz Rig (od roku produkcji 2018). Karabinek docenią technicy dostępu linowego, pracownicy wysokościowi oraz arboryści i ratownicy.

Freino Z Triact Lock został wykonany z odpornych na zużycie i wytrzymałych stopów lekkich. Podłużny profil sprzyja poprawnemu układaniu się karabinka, a spory przekrój ułatwia wpinanie go w przyrządy. Freino Z Triact Lock został wyposażony w bezpieczny, automatyczny zamek trzytaktowy. Aby go odblokować należy najpierw unieść nakrętkę, przekręcić ją, a następnie odchylić ramię. Po zwolnieniu zamek automatycznie się zatrzaśnie. W konstrukcji ramienia wykorzystano system Keylock zabobiegający zahaczaniu o plakietki, szpejarki czy taśmy (brak ząbka). Ponadto, karabinek zapobiega niekorzystnemu ustawianiu się przyrządów zjazdowych i umożliwia przepinanie ze szpejarki do łącznika w sposób znacznie ograniczający ryzyko upadku i utraty sprzętu. Te wszystkie przymioty sprawiają, że Freino Z Triact Lock jest modelem niezwykle bezpiecznym i użytecznym.

O wyjątkowym charakterze konstrukcji stanowi specjalny, dodatkowy element znany z modelu Freino. Przeciwstawnie do głównego zamka Triact Lock, karabinek wyposażono w hamulec linowy z zamkiem drucianym. Pozwala on na wytwarzanie dodatkowego tarcia, a dzięki temu zachowanie najwyższego poziomu kontroli nad prędkością i kierunkiem zjazdu. Hamulec wyposażono w praktyczny druciany zamek, dzięki czemu skutecznie działa on zarówno na mokrych, jak i zabrudzonych linach. Element umieszczono po zewnętrznej części korpusu, a jego oddalenie od zamka sprawia, że nie przeszkadza on w żadnych manipulacjach sprzętowych. Dodatkowy hamulec stanowi niezwykle praktyczne akcesorium w działaniach ratowniczych, a także podczas używania przyrządów zjazdowych w układach transportowych.

Freino Z Triact Lock Petzl jest przeznaczony do użytkowania wyłącznie z przyrządami zjazdowymi I’D S, I’D L, I’D Evac i Rig. Tym samym znajdzie on zastosowanie głównie podczas prac z zakresu technik dostępu linowego, a także w akcjach ratowniczych.

Wytrzymałość: 23 / 8 / 8 kN

Waga: 75 g

Certyfikaty: CE EN 362, EAC, NFPA 1983 Technical Use

Prześwit hamulca: 12 mm

Parametry

Materiał: aluminium

Zamek: potrójny

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Wytrzymałość: 23 kN

Prześwit: 18mm

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij