Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Absorber Asap Sorber Axess

Producent: Petzl
  • 199,00 zł 169,15
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 600zł* (DPD-przelew).

Absorber Asap Sorber Axess

Petzl

Asap Sorber Axess firmy Petzl to nowy absorber energii, dedykowany do przyrządów ASAP i ASAP Lock. Asap Sorber Axess pozwala na zwiększenie dystansu między pracownikiem, a liną asekuracyjną oraz na skuteczną ochronę przed upadkiem na wypadek awarii sprzętu lub liny roboczej. Absorber można wykorzystać także w akcjach ratowniczych, podczas których obciążany jest przez dwie osoby. Asap Sorber Axess to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim technicy dostępu linowego szkoleni w systemach IRATA, OTDL czy SPRAT, pracownicy wysokościowi, a także ratownicy.

Asap Sorber Axess ma postać zszywanej, poliamidowej taśmy schowanej w specjalnym pokrowcu zapinanym na zamek. Dzięki temu nie jest on narażony na tarcie oraz zanieczyszczenia, a jednocześnie możliwy do łatwego skontrolowania przed użyciem. Zasada działania Asap Sorber Axess jest bardzo prosta: w sytuacji gdy dochodzi do upadku, absorber stopniowo rozdziera się, pochłaniając energię upadku. Zastosowanie specjalnych szwów podnosi bezpieczeństwo pracy, zmniejszając siłę oddziałującą na użytkownika. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób o niewielkiej wadze. Absorber jest przeznaczony dla użytkowników ważących między 50 a 130 kg. Może być używany w działaniach ratowniczych z udziałem dwóch osób, z maksymalnym obciążeniem 250 kg.

Asap Sorber Axess ma długość 40 cm dzięki czemu, wpięty w punkt piersiowy “A”, pozwala na odsunięcie liny asekuracyjnej od użytkownika. Dzięki temu nie przeszkadza ona podczas pracy i jest dodatkowo chroniona przed ostrymi narzędziami, środkami chemicznymi, opiłkami czy bryzgami roztopionego metalu.

W zestawie z Asap Sorber Axess otrzymujemy ponadto gumowe osłony String, za pomocą których ustawimy karabinki w osi ich największej wytrzymałości oraz chronimy taśmę przed przetarciem, a także poprzeczki Captiv, które pozwalają na usztywnienie połączeń.

Długość: 40 cm
Waga: 205 g
Gwarancja 3 lata

Certyfikaty: – ANSI Z359.13 6 feet przy użyciu z karabinkiem OXAN TRIACT-LOCK (wersja międzynarodowa) i poprzeczkami CAPTIV. – CE EN 12841 typ A przy użyciu z przesuwnym przyrządem autosekuracyjnym ASAP (wersja międzynarodowa lub europejska) lub ASAP LOCK. – CE EN 353-2 przy użyciu z przesuwnym przyrządem autosekuracyjnym ASAP LOCK.

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: polyester, poliamid

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij

12%

Rabatu
na produkty
nieprzecenione

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz kod rabatowy
na wszystkie produkty nieprzecenione.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.