Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Śpiwory

Kupno śpiwora to jeden z najtrudniejszych wyborów, przed jakim staje każda osoba szykująca się na outdoorowe wycieczki. Śpiwory turystyczne są bardzo zróżnicowane, od oferty producentów może zakręcić się w głowie. Jak wybrać śpiwór? Należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze musimy zastanowić się, w jakich warunkach będziemy używać naszego śpiwora. Czytaj więcej
Zwracamy uwagę na oznaczenia komfortu termicznego, jakimi posługuje się producent - temperatura komfortowa mówi nam o tym, że w niej przeciętna kobieta prześpi w cieple całą noc. Dolna granica komfortu to limit, w którym przeciętny mężczyzna prześpi nieprzerwanie noc. Temperatura ekstremalna to taka temperatura otoczenia, w której przeciętny mężczyzna, leżąc w śpiworze, raczej się nie wyśpi, ale uniknie hipotermii. Zawsze warto pamiętać o tym, że termika kobiet i mężczyzn różni się, więc śpiwór dla tej pierwszej powinien być cieplejszy. Niezależnie od płci, śpiwór zawsze powinien być dostosowany do wzrostu użytkownika - zbyt mały śpiwór nie wchodzi w grę z oczywistych powodów, ale w zbyt dużym wytworzą się puste przestrzenie, które będą powodowały marznięcie. Kształt śpiwora jest kolejnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę - śpiwór typu koperta ma kształt prostokąta, nie posiada części kapturowej i gorzej trzyma ciepło. Śpiwór typu mumia zwęża się zgodnie z anatomią ludzkiego ciała, posiada część kapturową chroniącą głowę i lepiej izoluje od zimna. Wreszcie należy wybrać wypełnienie - do wyboru mamy puchowe lub syntetyczne. W ofercie sklepu Alpintech znajdziecie zróżnicowane śpiwory i mamy nadzieję, że znajdziecie tu ten właściwy i idealny.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Płeć
Wypełnienie
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij