Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Środki na owady

Komary, kleszcze i meszki - niepożądani towarzysze wszystkich wypraw outdoorowych, wędrówek, wycieczek czy wspinaczki. Bzyczący nad uchem, natrętny gość potrafi zepsuć każdy wypad, zwłaszcza, jeżeli nocą zaplącze nam się do namiotu. Ugryzienia komarów, jeżeli nie jesteśmy na nie uczuleni, są co prawda dość nieszkodliwe, ale za to bardzo uciążliwe - nieznośne swędzenie daje się we znaki i tworzy brzydkie bąble, które rozpraszają i odwracają uwagę od przyjemności przebywania na łonie przyrody. Czytaj więcej
Często zwykły spray na komary nie wystarcza. Groźniejsze od komarów są kleszcze, niezwykle licznie pokazujące się w Polskich lasach. Przenoszą groźne choroby - boreliozę i wirusowe, odkleszczowe zapalenie mózgu. Na szlaku dopadają nas też meszki - drobni intruzi, których ukąszenia są wyjątkowo bolesne. Warto chronić się przed tymi nieproszonymi gośćmi za pomocą repelentów. Szczególnie polecany jest repelent Mugga, lubiany i stosowany również przez leśników. Działa on na wszystkie rodzaje uciążliwych owadów, również na komary tropikalne czy moskity. Producent oferuje Mugga roll-on, w wersji do rozsmarowania na odsłoniętych częściach ciała, ale również Mugga spray, czyli mleczko, którym możemy popsikać ciało i odzież, bez ryzyka jej uszkodzenia. Taki spray na komary i kleszcze działa od trzech do ośmiu godzin, w zależności od warunków, w jakich jest stosowany. Bezpieczny jest również w stosowaniu u dzieci od 3 roku życia i młodzieży. Zachęcamy do zaopatrzenia się w preparaty na komary i kleszcze, aby nie musieć się nimi przejmować w trakcie wyjazdów na łono przyrody.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij