Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Drabiny sznurowe

Ze względu na specyfikę swojej pracy pracownicy wysokościowi zmuszeni są często do schodzenia i poruszania się w miejscach, do których dostęp jest znacznie utrudniony. W niektórych przypadkach przydaje się drabina - element wyposażenia posiadający wiele zastosowań. Czytaj więcej
Najczęściej spotykane typy to drabina aluminiowa oraz drabina sznurowa. Te drugie nazywa się czasami także drabinami linowymi, dekarskimi lub ewakuacyjnymi. Współcześnie wykonane są z wysokiej jakości lin poliestrowych, które wykazują się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Do stopni wykorzystuje się natomiast specjalnie wyselekcjonowane i sezonowane drewno, które następnie jest impregnowane - zapobiega to ich nasiąkaniu wodą i niszczeniu, również przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo każdy stopień drabiny sznurowej posiada wyżłobienia zapobiegające poślizgnięciu. Szczebel z liną połączony jest obszyciem ze skóry ekologicznej. Drabinę u szczytu wieńczą kolucha montażowe, które ułatwiają bezpieczny i wygodny montaż w miejscu pracy. Wytrzymałość produktu na promieniowanie UV oraz czynniki atmosferyczne umożliwia nawet montaż na stałe na zewnątrz obiektów, jeżeli zachodzi taka konieczność. Drabina sznurowa nada się do schodzenia w studzienkach kanalizacyjnych, różnorakich silosach i zbiornikach. Umożliwia również prowadzenie prac dekarskich na pochyłych dachach. Jej niska waga pozwala w łatwy sposób ją transportować - po złożeniu ilość zajmowanego przez nią miejsca jest niewielka. Cechuje ją natomiast bardzo duża wytrzymałość - jeden szczebel posiada wytrzymałość 130kg, a poliestrowe liny boczne mają wytrzymałość ok. 2600kg. Nasze drabiny sznurowe zgodne są z normą PN-B-84/3758-10 oraz posiadają certyfikację PCA-nr Z/02/002/12. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na drabiny aluminiowe oraz drabiny sznurowe.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Długość
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij