Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Detektory lawinowe

Detektor lawinowy to elektroniczne urządzenie, które chroni nasze życie i zdrowie. Zabrane ze sobą na wyprawę w góry sprawi, że jeżeli zejdzie lawina, to ratownicy dotrą do nas dużo szybciej i sprawniej. Ułatwia one zlokalizowanie zasypanych pod śniegiem osób. Czytaj więcej
Detektory pracują w dwóch trybach - nadawania i odbioru. Wszyscy uczestnicy zespołu wspinaczkowego wybierającego się w strefę zagrożoną lawiną powinni mieć ze sobą detektor lawinowy ustawiony na tryb nadawania. W tym trybie detektor lawinowy co sekundę emituje impuls elektromagnetyczny, ustawiony na częstotliwość 457 kHz. Gdyby zdarzył się wypadek i jeden z uczestników został porwany przez lawinę, to reszta członków zespołu przestawia swoje detektory lawinowe w pozycję "odbiór" - urządzenie wskazuje kierunek oraz odległość, jaka oddziela poszkodowanego od reszty wyprawy. W ten sposób można go znaleźć i odkopać. Różne detektory lawinowe są ze sobą kompatybilne, aby można było odnaleźć każdą osobę, niezależnie od tego, jaką markę sprzętu ze sobą posiada. Są również na tyle uniwersalne, aby każda osoba biorąca urządzenie do ręki wiedziała, jak je obsłużyć. Wszystkie urządzenia dostępne w Alpintech.pl spełniają szereg rygorystycznych testów bezpieczeństwa, jakie detektory lawinowe muszą spełniać, aby być dopuszczone na rynek. Nie wpływają na nie niekorzystne warunki panujące w górach. Zestaw składający się z detektora lawinowego, sondy oraz łopaty znacząco zwiększy nasze bezpieczeństwo w górach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą detektorów lawinowych w sklepie Alpintech.
Wyświetl:
Twój wybór: Usuń wszystko

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij