Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Drzewołazy

Drzewołazy arborystyczne to specjalistyczny element wyposażenia zaprojektowany z myślą o pracownikach, którzy muszą swoją pracę wykonywać w koronach drzew. Poza arborystami sięgać po nie mogą również drwale czy strażacy. Przydają się również pracownikom zatrudnionym do zbioru owoców. Czytaj więcej
Pozwalają one na ułatwienie wspinaczki na drzewa, na które trudno dostać się w inny sposób. Najczęściej wykonane są z aluminium lub stali i przybierają formę metalowego strzemiona z ostrzami, wyposażonego w materiałowe lub, niezbyt często, skórzane paski umożliwiające regulację. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że drzewołazy można stosować jedynie z dodatkowym zabezpieczeniem przed odpadnięciem czy obsunięciem. Nie mogą one być stosowane jako jedyny sposób przyczepienia się pracownika do drzewa. Korzystając z drzewołaza należy silnie wbić kolec w drzewo, tak, aby dawał stabilne oparcie i nie powodował odpadania kory, a kroki nie powinny być większe niż 20-30cm. Eksploatacja kolców, które mocno pracują w trakcie korzystania z drzewołaza arborystycznego, powoduje, że czasami trzeba je wymienić. W sklepie Alpintech posiadamy również zapasowe kolce do drzewołazów. Wybierając ten element wyposażenia zadbajmy o wygodę - współczesne drzewołazy takich producentów jak Protekt, np. model DR-2, czy aluminiowy model Geckos DISTEL, oferują zaawansowaną możliwość regulacji wysokości oraz dopasowania innych elementów wyposażenia, co zwiększa bezpieczeństwo, ergonomię i przyjemność z pracy. Wszystkie drzewołazy oferowane w sklepie Alpintech posiadają atesty niezbędne, aby sprzęt został dopuszczony do prac wysokościowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij