Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Park linowy

Parki linowe to rozrywka, która popularna jest wśród małych i dużych. Są to sportowo-rekreacyjne obiekty, które składają się z lin rozpiętych na różnych wysokościach, mostków, platform, tyrolek, drabinek i innych atrakcji. Czytaj więcej
Mogą się one znajdować nawet na wysokości kilkunastu metrów. Bardzo często parki linowe znajdują się w lesie i rozpięte są między drzewami, ale zdarza się również, że jako infrastrukturę wykorzystuje się specjalne metalowe pale. Podniebne atrakcje podzielone są na trasy o różnym poziomie skomplikowania, tak, aby każdy mógł tam znaleźć coś dla siebie. Częstymi atrakcjami w parkach linowych są tyrolki, tunele, mosty himalajskie, jeżdżące trapezy, mosty zwodzone i ruchome walce. Aby zapewnić bezpieczeństwo gościom parku linowego niezbędne jest wyposażenie. Podstawowym zestawem dla każdego gościa powinna być uprząż wspinaczkowa, komfortowa i dopasowana do jego wieku i rozmiaru, bloczek z zabezpieczeniem, kask odpowiedniej wielkości oraz lonża z karabinkami automatycznymi. Należy wziąć pod uwagę fakt, że sprzęt będzie bardzo mocno eksploatowany i korzystać z niego będzie bardzo wiele osób, musi więc odznaczać się wyjątkową wytrzymałością. Obowiązkiem parku jest przede wszystkim zapewnienie rozrywki, która będzie w stu procentach bezpieczna. Inwestując w renomowany i wytrzymały sprzęt obniżamy koszty działalności parku, ponieważ rzadziej zachodzi konieczność jego wymiany. Aby stworzyć park linowy od podstaw i wyposażyć go w atrakcje, które przyciągną gości, niezbędne będą m.in. bloczki, które pomogą nam naciągnąć liny, jak również zrobić ekscytujące tyrolki z komfortowymi zjazdami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Alpintech.pl dla parków linowych.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Płeć
Długość
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij