Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Poradniki

We wspinaczce dobra znajomość teorii może uratować nam życie. Nabywanie każdej nowej umiejętności zaczynamy w końcu od czytania o niej, rozmawiania i dopiero później przechodzimy do pokazywania i uczenia się jej w praktyce. W dziale poradniki znajdziecie książki o technikach wspinaczki, które pomogą wam poznać nowe sposoby, udoskonalić stare i usystematyzować te, które już znacie. Czytaj więcej
W ofercie posiadamy pozycje najlepszych wydawnictw wspinaczkowych, unikalne na polskim rynku i pisane przez najlepszych ekspertów. W bogato ilustrowanych podręcznikach znajdziecie opisy sprzętów, testy, szczegółowe opisy technik, np. zakładania asekuracji czy poruszania się w rysach. Wszystkie poradniki zawierają praktyczne porady, które wynikają z kilkudziesięcioletniego doświadczenia. Znajdziecie tu również pozycje, które pomogą wam uporać się z ewentualnymi problemami psychiki, które w przypadku wspinania potrafią być paraliżujące i utrudniające osiąganie sukcesów. O psychologii sportu napisano już wiele, ale psychika osoby wspinającej się jest wyjątkowo specyficzna. Z pozycji dotyczących treningu mentalnego dowiecie się, jak wzmocnić swoją psychikę, jak znaleźć odpowiedni balans między lekkomyślnym zachowaniem w skałach a strachem o swoje zdrowie, a także jak poprawić swoje wyniki w skałach i wspinaczce. Zaskoczy was to, jak duże znaczenie dla wspinania może mieć medytacja, afirmacje czy przechodzenie dróg wyłącznie w pamięci. Dział poradniki pomoże wam na różne sposoby pracować nad waszą techniką w sposób teoretyczny.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Literatura
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij