Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Sondy

Lawina to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przydarzyć się miłośnikom górskich wypraw. Stanowi olbrzymie zagrożenie dla ludzi, którzy znajdą się w obszarze jej schodzenia. Z tego powodu każda wyprawa wspinaczkowa powinna być wyposażona w podstawowy zestaw ratowniczy w przypadku zejścia lawiny - składa się on z sondy lawinowej, detektora lawinowego i łopaty. Czytaj więcej
Sonda lawinowa jest prostym elementem wyposażenia, jednak niezbędnym w trakcie poszukiwania osoby zasypanej przez lawinę. Typowa sonda lawinowa złożona jest z sześciu lub siedmiu elementów aluminiowych, każdy z nich ma kilkadziesiąt centymetrów. Zbudowana jest z tulei, które łączą się ze sobą, napięte nylonową, stalową lub inną linką znajdującą się w ich środku. Całość blokowana jest za pomocą węzła. Praktyczny jest mechanizm snap-cord, który jest w zasadzie bezawaryjny, nie wymaga skręcania i długotrwałego składania, sonda lawinowa w zasadzie składa się sama. Osobista sonda lawinowa powinna być lekka, wytrzymała i posiadać wystarczającą długość całkowitą, od 200 do 320cm. Taka sonda wbijana jest pionowo w podłoże przez osoby poszukujące zaginionego członka zespołu. Im więcej osób zaangażowanych w poszukiwania tym skuteczniejsze i szybsze one będą, a warto pamiętać, że szanse osoby zasypanej lawiną gwałtownie maleją już 15 minut po przysypaniu. Z tego powodu każdy uczestnik zespołu powinien być wyposażony we własną sondę. Sklep Alpintech.pl zachęca do zadbania o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie w górach, przez wyposażenie się w sondę lawinową.
Wyświetl:
Twój wybór: Usuń wszystko

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij