Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Repy

Repsznury, inaczej zwane rep, to pomocnicze linki, które używane są we wspinaczce (i nie tylko) do bardzo wielu zastosowań. Chociaż absolutnie nie mogą być używane w charakterze liny asekuracyjnej, ze względu na swoje parametry, to ilość sytuacji, w których rep nam się przyda, jest bardzo duża. Czytaj więcej
Typowe, podobne do pętli z taśmy, to między innymi przewleczenie przez ucho skalne, aby stworzyć punkt asekuracyjny (przelotowy lub stanowiskowy), wykonanie linki do niektórych rodzajów kostek asekuracyjnych, czy na przykład wiązanie węzłów zaciskowych. Dość często spotykane jest wiązanie np. prusika na linie asekuracyjnej, co pozwala na podchodzenie na linie. Rep wspinaczkowy używany jest również do łączenia punktów stanowiskowych, aby utworzyć stanowisko. Oczywiście można też repsznura użyć do tego, aby przywiązać, wciągnąć albo opuścić bagaż. Repsznury są znacznie bardziej wytrzymałe od zwykłych sznurków dostępnych na rynku. Zastosowana technologia i wytwarzanie repów z kevlaru czy dyneemy sprawia, że rep mający średnicę poniżej centymetra jest naprawdę bardzo wytrzymały. Repy z dyneemy są dość elastyczne, repy kevlarowe wykazują się nierozciągliwością. Wybierając repa należy zastanowić się nad tym, do czego będzie stosowany - jeżeli kupujemy go z myślą o przewlekaniu przez ucho skalne, to powinny być odporne na przecieranie na ostrych krawędziach. W sklepie Alpintech znajdziesz repy na metry, od takich producentów jak Beal i Tendon - renomowanych i znanych w świecie wspinaczki. Oferujemy repy o średnicy 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 7mm i 8mm, każdy znajdzie więc coś dla siebie.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Materiał
Wytrzymałość
Średnica(mm)
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij