Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Rękawiczki

Parki linowe popularne są wśród dzieci i dorosłych. W tych obiektach skorzystać można z wielu świetnych atrakcji - zdecydowana ich większość znajduje się od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią. Na linach rozpięte są drabinki, platformy, tyrolki, mostki i inne atrakcje. Goście pokonujący park linowy dłońmi przytrzymują się różnych elementów, aby zachować równowagę. Z tego powodu każdy gość powinien być wyposażony w rękawiczki do parku linowego. Czytaj więcej
Zazwyczaj atrakcje rozpinane są na dwóch rodzajach lin - stalowych, oraz wykonanych z włókien naturalnych lub syntetycznych. Wbrew obiegowej opinii to właśnie te drugie bardziej narażają dłonie na otarcia, ze względu na szorstkość materiału. Liny stalowe zazwyczaj są bardziej gładkie i istnieje mniejsze ryzyko, że skóra dłoni zostanie uszkodzona. Są one jednak mniej popularne przez swoją niższą elastyczność i śliskość, dlatego warto każdego gościa parku linowego wyposażyć w rękawiczki wspinaczkowe. Park linowy z założenia powinien być bezpieczny, a technologia wykorzystana przy jego tworzeniu ma minimalizować szansę na otarcie czy skaleczenie. Oczywistym jednak jest, że ręce będą dotykać elementów drewnianych, metalowych, lin z różnych tworzyw i innych fragmentów wyposażenia. Aby uchronić dłonie przed obiciem, drzazgami czy zadrapaniami, każdy gość oprócz uprzęży i kasku powinien otrzymać od nas rękawiczki. Wybierzmy takie, które stworzone są z oddychających i trwałych materiałów - znacząco wydłuży to czas ich eksploatacji, co w efekcie obniży koszty prowadzenia parku.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Materiał
Płeć
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij