Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrządy zjazdowe

Przyrządy zjazdowe w arborystyce, jak we wszystkich pracach na wysokościach, używane są, aby bezpiecznie i szybko dostać się na ziemię. Pielęgnacja drzew wymaga częstego i sprawnego dostawania się w ich korony, a następnie szybkich powrotów na ziemię, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Czytaj więcej
Sklep Alpintech.pl oferuje różnorodne przyrządy zjazdowe dla arborystów o zróżnicowanym stopniu skomplikowania, zaczynając od prostych ósemek ratunkowych z rogami CT Otto, aż do zaawansowanych technologicznie rozwiązań, takich jak RIG Petzl. Jakiego rodzaju przyrząd wybrać? Wszystko zależy od potrzeb konkretnego arborysty. Pracownik zajmujący się pielęgnacją drzew na pewno doceni możliwość wypięcia i wpięcia liny bez wypinania przyrządu z uprzęży, co zmniejsza ryzyko upuszczenia i ułatwia przepinanie na węzłach. Niektóre z przyrządów wyposażone są również w zapadki zabezpieczające przed przypadkowym wypięciem liny - taki element posiada na przykład przyrząd zjazdowy Sparrow Climbing Technology. Przyrząd zjazdowy typu RIG Petzl umożliwia natomiast wygodną opcję automatycznej blokady, można go również wykorzystać do wchodzenia po linie we współpracy z przyrządem Ascension. Wielozadaniowa rączka umożliwia kontrolę zjazdu, zatrzymanie się, blokadę i asekurację. Ten element wyposażenia powinni wybierać jednak wyłącznie zaawansowani użytkownicy ze względu na brak funkcji antypanicznej. Różnorodność przyrządów zjazdowych do arborystyki w sklepie Alpintech.pl sprawi, że każdy arborysta znajdzie u nas coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Wytrzymałość
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij