Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Biodrowe

Uprząż do prac wysokościowych to kluczowy element wyposażenia, który pracownikowi wysokościowemu zapewnia bezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo tego zawodu jest niezaprzeczalne - aby uniknąć wypadków należy pamiętać o tym, aby zawsze odpowiednio dobrać wyposażenie. Czytaj więcej
Uprząż biodrowa do prac wysokościowych może być stosowana w tak zwanych pracach w podparciu. Jest chętnie wybierana do pracy w arborystyce lub na słupach, przez monterów. Podczas tego typu pracy pracownik opiera się stopami o element przed nim, słup, drzewo lub inny, a stabilność zapewnia mu zamocowana do uprzęży pętla opasująca. Bardzo ważne jest zapamiętanie, że uprząż biodrowa nie stanowi odpowiedniego zabezpieczenia jeżeli chodzi o ochronę podczas upadku z wysokości. Z tego powodu uprzęże biodrowe wykluczone są z użytkowania podczas prac o wysokim ryzyku odpadnięcia. Uprząż biodrowa do prac na wysokości składa się z szerokiego, sztywnego w talii pasa, oraz szerokich pasów udowych. Przy wyborze najlepiej zwrócić uwagę na to, aby wyściółka była gruba, zapewniająca komfort, a także pochłaniająca ewentualny pot. Powinny być wykonane z odpornej na przetarcia, zużycie, zabrudzenia i wilgoć tkaniny, która zachowa swoje właściwości nawet w najtrudniejszych warunkach. Uprząż biodrowa, na przykład uprząż arborystyczna, powinna być wyposażona również w odpowiednią ilość szpejarek, które zapewnią wystarczającą ilość miejsca na niezbędne wyposażenie. Dodatkową zaletą będą szczeliny w pasie biodrowym, w które wpiąć można karabinki sprzętowe. Niektóre uprzęże, zwłaszcza uprzęże arborystyczne, wyposażone są w tylne pętle, do których można wpiąć na przykład piłę łańcuchową. Uprzęże wyposażone w D-ringi umożliwią pracę w podparciu zgodnie z normą EN 359, pozwalając na wpięcie lonży roboczej i dodatkowej asekuracji. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem uprzęży biodrowych firmy Alpintech.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Typ
Klamry
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij