Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Producenci

Część druga >Kliknij tutaj<


logo Protekt

Protekt

Firma Protekt to polski producent sprzętu do prac na wysokości, technik dostępu linowego, ratownictwa oraz arborystyki. Marka Protekt jest obecna na rynku od 1998 roku i stale poszerza swój asortyment. Oferta firmy Protekt zawiera między innymi urządzenia powstrzymujące przed upadkiem z wysokości, przyrządy stabilizujące w miejscu pracy, karabinki oraz zatrzaśniki, uprzęże i szelki BHP, lonże z absorberami, systemy kotwiczące, ratownicze, a także sprzęt umożliwiający poruszanie się po drzewach i wiele innych. Szczególnie cenionymi produktami marki Protekt są dobrej jakości bloczki i krętliki, a także najpopularniejsze na rynku polskim drzewołazy z serii DR. Produkty firmy Protekt legitymują się stosownymi certyfikatami CE i EN. Sprzęt polskiego producenta stanowi bardzo dobry przykład stosunku dobrej jakości, do niskiej ceny.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Protekt<
logo Petzl

Petzl

Firma Petzl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek produkujących sprzęt wspinaczkowy, sprzęt do technik dostępu linowego, prac na wysokości, ratownictwa oraz arborystyki. Początki przedsiębiorstwa sięgają lat 30 ubiegłego wieku, kiedy Fernand Petzl, entuzjasta eksploracji jaskiń, postanowił ze swojej pasji uczynić sposób na życie. W siedzibie firmy Petzl istniejącej nieprzerwanie od 1975 roku we francuskim Crolles stale tworzy się i udoskonala najwyższej jakości, najbardziej ergonomiczny ekwipunek turystyczny, przemysłowy i ratowniczy. Każdy pasjonat wspinaczki zna niezrównany przyrząd zaciskowy Shunt czy Tibloc, przyrząd zjazdowy Reverso czy GriGri. Każdy technik dostępu linowego jest pod wrażeniem wygody przyrządów ID i Rig, a przyrządy ASAP i ASAP Lock należą do najchętniej wybieranych urządzeń autoasekuracyjnych. Firma Petzl słynie z niesamowicie funkcjonalnych i doskonałych jakościowo raków, czekanów, uprzęży, karabinków, bloczków, przyrządów zaciskowych, krętlików, lonży, płytek stanowiskowych, kotew, a nawet worków sprzętowych. Bez względu na końcowe przeznaczenie i środowisko pracy na sprzęcie firmy Petzl można polegać całkowicie. Nie bez przyczyny mottem przedsiębiorstwa jest „access the inaccessible”!

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Petzl<
logo Beal

Beal

Firma Beal jest kojarzona przede wszystkim jako producent świetnej jakości lin dynamicznych i lin statycznych, choć w swoim portfolio posiada również sprzęt alpinistyczny taki jak kaski, uprzęże, lonże, repsznury oraz kompletny sprzęt do prac na wysokości i technik dostępu linowego poczynając od karabinków, poprzez przyrządy asekuracyjne, na workach sprzętowych oraz plecakach kończąc. Historia marki Beal sięga korzeniami lat 50 ubiegłego wieku. Nazwa firmy pochodzi od jej założycieli Janine i Pierra Beal. Zorientowanie na wysoką jakość i funkcjonalność przyświecało marce Beal od zawsze, czego przykładem jest popularność lin pojedynczych Virus i Antidote na rynku polskim. Najnowsze technologie i staranność sprawiają, że sprzęt firmy Beal jest chętnie wybierany przez wspinaczy sportowych, alpinistów, pracowników wysokościowych, techników dostępu linowego, a także ratowników na całym świecie.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Beal<
logo Singing Rock

Singing_Rock

Singing Rock to czeski producent wysokiej jakości sprzętu do wspinaczki, alpinizmu, prac na wysokości i technik dostępu linowego oraz ratownictwa. Od roku 1992 Singing Rock wytwarza kompletny ekwipunek związany z realizacją trudnych działań i sportowych wyczynów, a na ofertę firmy składają się niezliczone modele karabinków, lonży, uprzęży, przyrządów autoasekuracyjnych, zjazdowych, zaciskowych, a także bloczków, uchwytów kotwiczących, worków sprzętowych oraz lin. Ekwipunek Singing Rock cechuje staranne wykonanie i wytrzymałość, które doskonale świadczą o profesjonalizmie marki. Firma posiada również w swoim portfolio modele sprzętu przeznaczone specjalnie do prowadzenia skomplikowanych działań ratowniczych oraz prowadzenia działań na wysokości przez formacje mundurowe (w tym akcesoria do desantów ze śmigłowców). Produkty Singing Rock są łatwe w użytku i bardzo funkcjonalne, a przy tym atrakcyjne cenowo w stosunku do podobnej klasy modeli.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Singing Rock<


logo alpintech

Alpintech

Historia sklepu górskiego Alpintech sięga roku 1994. Był on wówczas dodatkiem do cenionego na rynku prac wysokościowych Centrum Usług Specjalistycznych ALPINTECH. Początkowo celem firmy było dostarczanie wysokiej jakości sprzętu do prac wysokościowych i tych z zakresu technik dostępu linowego. Jak to często się zdarza, idea zaczęła żyć własnym życiem, a my postanowiliśmy wykorzystać także nasze ponad 20-letnie doświadczenie zdobyte w górach i stworzyliśmy sklep, w którym może wyposażyć się każdy kogo pasja bądź praca jest związana z alpinizmem. Oprócz sprzedaży sprzętu turystycznego, wspinaczkowego, alpinistycznego, jaskiniowego, do prac na wysokości, technik dostępu linowego oraz arborystyki, zajmujemy się również jego współtworzeniem. Nasz zespół może pochwalić się udaną serią worków sprzętowych i osłon krawędziowych wykonywanych przez jedną z polskich manufaktur, butem wspinaczkowym Splash Alpintech stworzonym we współpracy z marką Triop czy licznymi detalami użytkowymi uprzęży SKY Kaya Safety zaprojektowanymi w naszym biurze. Współtworzymy ergonomiczny i wygodny ekwipunek, bo sami stale go używamy.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Alpintech<
logo Maillon rapide

Maillon Rapide

Maillon Rapide to francuska marka z ponad 80-letnim doświadczeniem w produkcji specjalistycznych łączników przeznaczonych do wspinaczki, eksploracji jaskiń, prac na wysokości, technik dostępu linowego, a także ratownictwa i arborystyki. Na rynku dostępnych jest wiele karabinków o różnych zastosowaniach, ale modele marki Maillon Rapide wyróżnia wyjątkowa właściwość. Te wykonane z najwyższej jakości materiałów łączniki alpinistyczne posiadają zamki zamykane za pomocą klucza płaskiego. Dzięki temu po zabezpieczeniu stanowią praktycznie całkowicie zwartą całość, co przekłada się na ich ponadprzeciętną wytrzymałość. Karabinki Maillon Rapide stanowią doskonałe rozwiązanie do budowy systemów asekuracyjnych, łączenia szelek i części biodrowej uprzęży, jako element lonży autoasekuracyjnych czy jako łącznik do przyrządów zaciskowych. Karabinki Maillon występują w wielu różnych kształtach (m.in. owalnym, trójkątnym i półokrągłym), dzięki czemu zawsze znajdziemy model idealnie wpisujący się w specyfikę danego zadania.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Maillon Rapide<
logo Tendon

Tendon

Tendon to czeska marka, której korzenie sięgają lat 40 ubiegłego wieku. Tendon specjalizuje się w wytwarzaniu wysokiej jakości lin statycznych i lin dynamicznych, które znajdują zastosowanie zarówno podczas sportowych wyzwań takich jak wspinaczka skałkowa, wspinaczka górska, alpinizm czy eksploracje jaskiń, a także podczas różnego typu prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego, w arborystyce i ratownictwie. Tendon przykłada szczególną uwag do rozwoju technologicznego swoich produktów, co przekłada się na dużą funkcjonalność i znaczne zróżnicowanie względem działań, do których są one przeznaczone. Wspinacze sportowi doskonale znają i doceniają model Master 9,4 mm, alpiniści darzą zaufaniem niezawodne liny połówkowe Alpine 7,9 mm, a technicy dostępu linowego i arboryści chętnie używają lin Static 10,5 mm oraz lin Speleo, które produkowane są w średnicach od 9 mm do 11 mm, przez co znajdują zastosowanie w każdego typu pracach. Tendon to prawdziwy lider w produkcji lin alpinistycznych i jednocześnie marka, która jakością ugruntowała swoją pozycję nie tylko w Europie.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Tendon<
logo mammut

Mammut

Mammut to szwajcarski producent sprzętu turystycznego, którego historia sięga 1862 roku. Mammut specjalizuje się w projektowaniu użytecznego i wygodnego obuwia i odzieży przeznaczonych dla amatorów górskich wycieczek, wspinaczy, alpinistów, narciarzy, a także uczestników wypraw eksploracyjnych. Obok tekstyliów, w ofercie firmy znajduje się również najwyższej jakości sprzęt techniczny taki jak karabinki, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, przyrządy zjazdowe, uprzęże, kaski, a nawet liny wspinaczkowe (w tym doskonały model Genesis 8,5 mm powszechnie ceniony przez polskich taterników). Mammut to synonim starannego wykonania i wieloletniej wytrzymałości. Każdy produkt tej marki obok wysokich parametrów użytkowych cechuje przyjemne, a przy tym nowoczesne wzornictwo. Mammut to wybór dla osób, które cenią sobie najlepsze, bezkompromisowe rozwiązania. W portfolio firmy znajdują się również produkty przeznaczone do prac na wysokości, takie jak powszechnie doceniana lina Performance 10,5 mm.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Mammuta<
logo kong

Kong

Kong to włoska firma założona u podnóża Alp przez Giuseppe Bonaitiego w 1820 roku. Marka kojarzona jest od zawsze z innowacyjnym sprzętem służącym do ochrony ludzkiego życia podczas aktywności związanych z przebywaniem na wysokości: początkowo chodziło o wspinaczkę, alpinizm i ratownictwo. Z biegiem czasu Kong zaczął wprowadzać również rozwiązania przeznaczone dla pracowników wysokościowych, techników dostępu linowego i arborystów. Doskonałej jakości surowce, przemyślane rozwiązania i rzemieślnicza staranność wykonania sprawiają, że marka Kong wzbudza same pozytywne emocje, wśród ludzi których pasja i praca związane są z wysokością. Przyrząd autoasekuracyjny Back-Up, urządzenie awaryjne Duck czy ekspres Frog to tylko kilka produktów będących przykładem filozofii, z której duchem marka Kong podąża z sukcesem od momentu swojego powstania.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Kong<Söll

Korzenie firmy Söll sięgają roku 1945, kiedy to jej założyciel Heinrich Söll, zajął się produkcją rusztowań. Z biegiem czasu firma zaczęła dostarczać również kompleksowe systemy szynowe, zapobiegające przed upadkiem podczas prac na wysokości. Największą zaletą rozwiązania jest jego integralność: robotnik wpina się za pomocą specjalnego, w pełni kompatybilnego, samohamownego wózka. Systemy Söll znajdują zastosowanie do ochrony osób na budynkach przemysłowych, kominach, masztach telekomunikacyjnych, wieżach, słupach wysokiego napięcia i wielu innych typach obiektów. Söll stanowi jedno z najbardziej bezpiecznych rozwiązań do ochrony pracowników przed upadkiem z wysokości.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Söll<
logo camp

Camp

CAMP to włoska firma specjalizująca się w produkcji sprzętu wspinaczkowego, sprzętu do prac na wysokości, technik dostępu linowego, arborystyki oraz ratownictwa. Korzenie marki sięgają 1889, a jej historia zaczęła się od niewielkiej kuźni w miejscowości Permana. Dziś CAMP jest jednym z liderów w produkcji doskonałej jakości, perfekcyjnie zaprojektowanego sprzętu sportowego i przemysłowego. W ofercie firmy znajdują się liczne modele raków, czekanów, karabinków, uprzęży, kasków, lonży, worków sprzętowych, a nawet magnezji. Włoskie wzornictwo i rzemieślnicza staranność sprawiają, że ekwipunek CAMP jest chętnie wybierany przez wspinaczy, alpinistów, pracowników wysokościowych, techników dostępu linowego, arborystów, a także ratowników.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Camp<Haca

Haca to niemiecka marka zajmująca się wytwarzaniem drabin oraz kompleksowych systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. Szczególnie interesującymi modelami są systemy szynowe, których największą zaletą jest integralność: robotnik wpina się do nich za pomocą specjalnego, w pełni kompatybilnego, samohamującego wózka. Dzięki temu przez cały czas, gdy porusza się na wysokości, pozostaje zabezpieczony przed ewentualnym upadkiem, bądź obsunięciem. Systemy Haca znajdują zastosowanie do ochrony osób poruszających się na budynkach przemysłowych, po kominach, masztach telekomunikacyjnych, wieżach, słupach wysokiego napięcia i wielu innych typach obiektów. Haca stanowi jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań: wszystko dzięki prostocie i skuteczności działania.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Haca<
logo Climbing Technology

Climbing Technology

Climbing Technology zna niemal każdy entuzjasta gór i skałek, ale mało kto wie, że ta włoska firma wywodząca się z Cisano Bergamasco dysponuje już ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji sprzętu metalowego i tekstylnego. Climbing Technology specjalizuje się w wytwarzaniu ekwipunku niezbędnego wspinaczom, alpinistom, pracownikom wysokościowym, technikom dostępu linowego, a także arborystom i ratownikom. Oferta CT pozwala na skompletowanie optymalnych zestawów, które sprawdzą się podczas dowolnych działań: niezależnie od tego, czy poszukujemy doskonałej jakości karabinków, ekspresów, kasków, uprzęży, lonży, przyrządów zjazdowych, asekuracyjnych, zaciskowych, praktycznych plecaków i toreb czy nawet odzieży. Climbing Technology kojarzy się ze starannym wykonaniem i dobrą ceną. Bezkonkurencyjne raki Nuptse i Nevis czy małpa Quick Up to tylko kilka produktów chętnie wybieranych przez osoby pracujące na wysokości bądź realizujące swoje sportowe pasje w środowisku górskim. CT stale się uczy i poszerza swój asortyment, czego przykładem są wyjątkowe urządzenia takiej jak Alpine Up czy Quick Roll. Oferta Climbing Technology to coś, co warto bacznie obserwować.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Climbing Technology<
logo Rock Empire

Rock Empire

Początki czeskiej firmy Rock Empire sięgają przyjaźni dwóch wspinaczy, którzy na swój użytek postanowili produkować uprzęże, bazując na pasach samochodowych i strażackich wężach. Z biegiem czasu materiały i metody wytwarzania ekwipunku w fabryce w Benesov nad Ploucnici stały się w pełni profesjonalne. Tym samym marka Rock Empire zaczęła być kojarzona ze świetnym sprzętem, idealnie skrojonym na potrzeby profesjonalnych eksploratorów jaskiń, alpinistów, pracowników wysokościowych, techników linowych, arborystów i ratowników. Dziś Rock Empire wytwarza znakomite uprzęże, taśmy, lonże, bloczki, ławeczki, przyrządy zjazdowe i asekuracyjne oraz wiele innych. Przemyślana konstrukcja i nastawienie na tworzenie rozwiązań idealnie wpisujących się w specyfikę danych działań sprawiają, że ekwipunek Rock Empire stanowi jeden z najczęstszych wyborów zarówno w zastosowaniach sportowych, jak i pracy.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Rock Empire<
logo Teva

Teva

Teva narodziła się w roku 1984, w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wówczas, założyciel marki Mark Thatcher podczas spływu rzeką Kolorado wpadł na pomysł połączenia zalet buta i klasycznego sandała. Nie minęło wiele czasu, a Teva rozrosła się do rozmiarów dużego przedsiębiorstwa zorientowanego na produkcję doskonałej jakości obuwia turystycznego i codziennego. Rewelacyjnej jakości sandały, łączące trwałe i przyjazne dla ciała oraz środowiska tekstylia sprawiają, że marka Teva jest bardzo dobrze kojarzona zarówno przez turystów, amatorów trekkingów, a nawet wspinaczy poszukujących wygodnego rozwiązania do podejść pod górskie ściany. Sandały Teva to także doskonały wybór na upalne dni w mieście.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Teva<
logo ocun

Ocun

Ocun to czeska firma produkująca wszystko, co niezbędne dla wspinaczy sportowych. Historia marki ma swoje początki w roku 1988, kiedy to założyciel Ocuna, projektant samochodów Pavel Hendrych postanowił uszyć pierwszą uprząż wspinaczkową. Od tamtego momentu firma poczyniła szereg znaczących kroków, a po połączeniu z marką Rock Pillars stała się jednym z największych graczy w branży. Ocun zajmuje się między innymi produkcją butów wspinaczkowych, karabinków, ekspresów, przyrządów zjazdowych, pętli, lonży na via ferraty, a nawet lin, magnezji i odzieży. Sprzęt Ocuna cechuje ergonomia i funkcjonalność. Marka realnie korzysta z doświadczeń wspinaczy i alpinistów, dzięki czemu kolejne modele ekwipunku są jeszcze bardziej dopasowane do ich potrzeb. Idealnym przykładem są genialne ekspresy Kestrel, szalenie poręczne karabinki Falcon czy ultrawygodne i wytrzymałe uprzęże WeBee oraz Twist.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Ocun<
logo scarpa

Scarpa


Jeśli poszukujesz wygodnych butów trekkingowych, podejściowych, wysokogórskich czy ekspedycyjnych, marka Scarpa z pewnością ma w swojej ofercie coś idealnego względem twoich potrzeb. Scarpa to coś więcej niż firma i produkty. To historia genialnych szewców z rodziny Parisotto sięgająca lat 30 ubiegłego wieku i nierozerwalnie związana z włoską miejscowością Asolo. To opowieść o tym, jak ewoluowała wspinaczka i alpinizm aż po czasy obecne. Wszystkie buty marki Scarpa to małe dzieła sztuki o perfekcyjnych właściwościach użytkowych, cechujące się niesamowitą wygodą i ponadprzeciętną wytrzymałością. Wszechstronne Mojito, dopracowane Revolution czy legendarne Phantomy to tylko drobny wycinek szerokiej oferty modeli, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu Scarpa wciąż ma aktywny udział w budowaniu historii wspinaczki i alpinizmu, docierając wraz ze swoimi użytkownikami tam, gdzie innym jeszcze się nie udało.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Scarpa<
logo grivel

Grivel


Grivel to jeden z najstarszych producentów sprzętu wspinaczkowego i alpinistycznego na świecie. Był rok 1818, gdy do małej wioski Courmayeur przybyła rodzina niemieckich kowali o nazwisku Grivel. Być może nawet nikt wówczas nie pomyślał, że jest to początek pasjonującej historii marki, która towarzyszyła praktycznie wszystkim przełomowym momentom w zmaganiach ludzi z górami. Najlepsze materiały, staranne wykonanie, precyzja i zaskakująca inwencja przekładająca się na techniczne zaawansowanie sprawiają, że sprzęt wspinaczkowy Grivela od zawsze sprzyjał przesuwaniu granic możliwości w zmaganiu z pionowymi skałami, śniegiem i lodem. Jak przystało na kuźnię, flagowymi produktami Grivela są bezkonkurencyjne raki, czekany, haki, śruby lodowe, ekspresy, karabinki oraz przyrządy zjazdowe i zaciskowe. Idąc z duchem czasu, firma zaczęła oferować swoim fanom równie dopracowane kaski, uprzęże, kijki trekkingowe, plecaki i akcesoria wspinaczkowo-turystyczne. Grivel to dziś synonim najwyższej jakości sprzętu, na którym można polegać niezależnie od tego, czy są to tatrzańskie szlaki dla początkujących, czy ataki szczytowe na ośmiotysięcznik.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Grivel
logo red_chili

Red Chili


Kto najlepiej zaprojektuje buta wspinaczkowego, jeśli nie sportowiec i prawdziwy mistrz w tej dyscyplinie? Red Chili to stosunkowo nowa na rynku firma, założona przez Stefana Glowacza i Uwe Hofstädtera, którzy po wspinaczce na El Capitana stwierdzili, że precyzja i wytrzymałość powinna zawsze iść w parze z komfortem. Takie są buty wspinaczkowe Red Chili. Firma oferuje zarówno modele dla początkujących takie jak Durango, a także doskonałe narzędzia dla wspinaczy pokonujących światowe rekordy takie jak Stratos. Najlepsze komponenty, przemyślane rozwiązania oraz stała współpraca z marką Wild Country, która owocuje wprowadzaniem technicznych nowinek, pozwalają Red Chili na zajmowanie pozycji jednego z liderów, jeśli chodzi o produkcję obuwia wspinaczkowego. Ponadto firma oferuje także wygodną odzież wspinaczkową o ciekawym wzornictwie, a także akcesoria w postaci woreczków na magnezję czy crashpadów.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Red Chili<
logo esbit

Esbit


Esbit to marka, która dla wielu stała się niemal synonimem doskonałej jakości termosów i naczyń. Ta niemiecka firma rodzinna, której korzenie sięgają roku 1936, postawiła sobie za cel tworzenie rozwiązań, które nie tylko poprawiają komfort biwakowania oraz przebywania w górach, ale także podnoszą poziom bezpieczeństwa podczas eksploracji. Termosy i naczynia na żywność marki Esbit cechuje staranne wykonanie w oparciu o sprawdzone materiały oraz rozwiązania. Właśnie z tego względu umożliwiają one zachowanie temperatury napoi i posiłków, co w środowisku górskim może okazać się na wagę złota. Produkty Esbit są wolne od BPA i łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym wszystkim zaskakująco trwałe mimo intensywnego użytkowania. Termosy Vacuum i Food Jug to produkty, które z czystym sumieniem można polecić zarówno turystom-amatorom, jak i alpinistom wyruszającym na najwyższe szczyty. Na co dzień docenimy z pewnością trwałe i wygodne kubki termiczne.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Esbit<
logo cassin

Cassin


Firma Cassin została założona w 1947 roku przez jednego z najwybitniejszych alpinistów wszech czasów – Ricardo Cassina. Marka od początków swojej działalności była kojarzona z wysokiej jakości karabinkami, hakami oraz czekanami. Obecnie Cassin po połączeniu z równie znaną marką CAMP, jest zorientowany na produkcję zaawansowanego technicznie i starannie dopracowanego sprzętu do wspinaczki lodowej, alpinizmu, drytoolingu oraz wspinaczki wielkościanowej. Czekany X-Dream oraz raki Blade Runner są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych modeli w swojej klasie i pozwalają na przesuwanie granic możliwości znacznie dalej. Firma Cassin to nowoczesność, najlepsze materiały połączone nierozerwalnie z długą tradycją o alpinistycznych korzeniach. Sprzęt marki Cassin to ekwipunek dla najlepszych i tych którzy, chcą nimi zostać.

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Cassin<

logo optimus

Optimus


Optimus to firma założona w 1899 roku w Szwecji. Specjalizuje się w produkcji trwałych i niezawodnych kuchenek turystycznych, naczyń biwakowych oraz sztućców. Optimus jest jednym z liderów, jeśli chodzi o wygodne rozwiązania do gotowania wody i posiłków zarówno podczas wakacji pod namiotem, wypadów turystycznych, a także alpinistycznych działań w górach najwyższych. Rozwiązania oferowane przez Optimusa zapewniają komfort podczas użytkowania, umożliwiając sprawne przygotowywanie jedzenia nawet w najtrudniejszych warunkach. Optimus obok kuchenek oferuje zestawy naczyń, w tym turystyczne czajniki, a także akcesoria w postaci kartuszy gazowych, butelek na paliwo czy osłon przeciwwietrznych. Marka jest jedną z najlepiej kojarzonych i najchętniej wybieranych zarówno przez turystów, jak i profesjonalnych eksploratorów. Optimus łączy w sobie otwartość na nowe technologie, wsparte rozsądkiem będącym wynikiem tradycji sięgającej końca XIX wieku.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Optimus<

logo metolius

Metolius


Co dzieje się, gdy grupa wspinaczkowych zapaleńców postanawia produkować sprzęt? Jak przystało, na ludzi których domeną jest działanie, zwyczajnie zaczynają to robić. Od 1980 roku upłynęło dużo czasu, a amerykańska marka Metolius zyskała opinię jednej z najlepszych firm produkujących ekwipunek do wertykalnych zmagań na świecie. W swoim portfolio posiadają dopracowane modele uprzęży, karabinków, ekspresów, kości, kości mechanicznych, pętli, a także plecaków, worków transportowych, rękawic i spitów. Metolius jako marka wyrastająca ze wspinaczkowego środowiska duży nacisk kładzie na rozwiązania treningowe: w ofercie znajdziemy więc chwyty, chwytotablice, campusy i inne akcesoria. Dopełnieniem całości jest doskonałej jakości, powszechnie ceniona magnezja, która często gości w woreczkach najlepszych wspinaczy sportowych świata.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Metolius<

logo smartwool

Smartwool


SmartWool to amerykańska marka założona w latach 90 przez dwójkę instruktorów narciarskich: Piotra i Patty Duke. Pewnego dnia zrozumieli oni, że naturalna wełna z nowozelandzkich owiec Merino ma znacznie lepsze właściwości termoregulacyjne od jakichkolwiek innych materiałów przy jednoczesnym doskonałym odprowadzaniu wilgoci. Tę myśl technologiczną zastosowali, produkując pierwszą parę skarpet SmartWool i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Wełna Merino stanowi idealne rozwiązanie podczas wszystkich aktywności związanych z dużym wysiłkiem fizycznym i to bez względu na porę roku. Obecnie marka ma w swojej ofercie liczne modele bielizny, koszulek, swetrów, bluz i akcesoriów. Najpopularniejsze pozostają jednak doskonałej jakości, trwałe i wygodne skarpety SmartWool wybierane chętnie przez turystów, amatorów trekkingów, eksploratorów, alpinistów i narciarzy z całego świata!
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Smartwool<

logo campingaz

Campingaz


Firma Campingaz została założona w 1949 roku przez trzech francuskich inżynierów. Cel, który im przyświecał był bardzo prosty: chcieli stworzyć kompaktowe, trwałe i lekkie narzędzia do gotowania posiłków w warunkach biwakowych. Kilkadziesiąt lat później oferta firmy znacznie się poszerzyła, ale założenie pozostało to samo: lekkie i trwałe akcesoria dla turystów, wspinaczy, alpinistów i osób wypoczywających na świeżym powietrzu. Campingaz to przede wszystkim różnego typu kuchenki, grille, kartusze gazowe, latarnie i lampy biwakowe, a także wygodne materace. Marka Campingaz specjalizuje się w rozwiązaniach, które sprawiają, że wypoczynek w plenerze jest nie tylko przyjemny, ale i komfortowy. Są to również rozwiązania trwałe i dopracowane, dzięki czemu wybierając określony model, możemy być pewni, że będzie nam on służyć przez długie lata.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Campingaz<

logo coleman

Coleman


Firma Coleman została założona w 1901 roku w USA. Przedsiębiorca i wynalazca William Coleman postanowił ulepszyć wówczas zasilane benzyną lampy, nie wiedząc, że rozpoczyna ponad 100-letnią historię jednej z ciekawszych marek outdoorowych. Dziś Coleman produkuje nie tylko lampy, ale również kuchenki turystyczne, kartusze gazowe, termosy, naczynia biwakowe, namioty, śpiwory, maty samopompujące oraz wiele innych akcesoriów pomocnych w podróży, turystyce, a nawet podczas wypraw eksploracyjnych. Coleman ze swoją długą i bogatą tradycją jest firmą, której wyroby cechuje staranność wykonania, trwałość i wrażliwość na dopasowywanie rozwiązań względem poszczególnych grup odbiorców. Dzięki temu sprzęt z „lampką w logo” cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród turystów, jak i profesjonalnych podróżników. Rozwiązania oferowane przez firmę Coleman to nie tylko wygoda, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa nawet w najdzikszych częściach świata.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Coleman<
logo julbo

Julbo


Julbo to marka, której w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Znajdziemy ją niemal zawsze, gdy oglądamy zdjęcia z ekspedycji polarnych, morskich, wysokogórskich, ambitnych przejść alpinistycznych, ekstremalnych zjazdów narciarskich czy forsownych zawodów rowerowych lub biegowych. Towarzyszy zawodowcom i ambitnym amatorom. Historia Julbo rozpoczęła się we Francji, w 1888 roku. Wówczas to optyk Jules Baud, spełnił życzenie poszukiwaczy kryształów z okolic Chamonix, którzy potrzebowali skutecznej ochrony wzroku podczas długotrwałych prac w środowisku alpejskim. Z biegiem czasu firma Julbo wyspecjalizowała się w wytwarzaniu najwyższej jakości okularów przeciwsłonecznych i gogli, z których wiele modeli zyskało miano kultowych: jak na przykład Vermont czy Cham. Dziś Julbo jest jedną z najchętniej wybieranych marek, a doskonała jakość wykonania, trwałość i najnowsze rozwiązania sprawiają, że okulary francuskiego lidera nie mają sobie równych. Wystarczy dodać, że większość osób w Polsce rozpoczyna przygodę z okularami lodowcowymi od bestselerowego modelu Julbo Sherpa!

>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Julbo
logobuff

Buff


Buff to jednocześnie nazwa firmy i słowo, które weszło do powszechnego użytku jako określenie wielofunkcyjnej chusty bezszwowej. Mało kto wie jednak, jak narodziła się ta niezwykle ciekawa koncepcja wszechstronnego gadżetu, bez którego nie może obyć się żaden turysta czy wspinacz. Buff narodził się w 1991 roku, kiedy to Joan Rojas, zapalony motocyklista rodem z Katalonii, wpadł na genialny w swej prostocie pomysł stworzenia chusty z szybkoschnącej mikrofibry, chroniącej szyję i twarz, ale którą z powodzeniem można wykorzystać także jako kominiarkę, czapkę czy bandanę. W ciągu kolejnych lat koncepcja nabrała rozmachu, wykorzystano nowe materiały i stworzono niezliczoną ilość wersji kolorystycznych, przy czym jedno pozostało niezmienne: ergonomia oraz wygoda, jaką oferuje Buff. Dostępne są chusty oparte o włókna Coolmax, Primaloft, a także naturalną wełnę Merino. Pod marką Buff produkowane są również praktyczne czapki i kominiarki o różnym przeznaczeniu. A wszystko to miało swój początek w potrzebie nieskrępowanej wolności, która na stałe pozostała wpisana w filozofię firmy Buff.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Buff<

logo 3M

3M


Firma 3M to jeden z największych na świecie producentów środków i sprzętu ochrony osobistej. Historia firmy rozpoczyna się w USA w 1902 roku, od niewielkiego przedsiębiorstwa zajmującego się pracami górniczymi. Na podstawie własnych doświadczeń 3M zaczęła tworzyć rozwiązania chroniące pracowników oraz środowisko przed czynnikami niebezpiecznymi, a nierozerwalnie związanymi z przemysłem wydobywczym i nie tylko. Obecnie oferta 3M zawiera bogactwo produktów chroniących zdrowie i życie ludzi oraz zwierząt w praktycznie każdym aspekcie działalności. Jedną ze szczególnie udanych serii są ochronniki słuchu 3M Peltor. Słuchawki w formie nahełmowej sprawdzają się podczas prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego, a także w arborystyce. Ochronniki 3M Peltor pozwalają na skuteczne zabezpieczenie słuchu osób operujących w strefach o podwyższonym poziomie hałasu, stanowiącym zagrożenie dla zdrowia. Słuchawki 3M Peltor pasują do większości najpopularniejszych na naszym rynku kasków przemysłowych i arborystycznych.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy 3M<

logo rockland

Rockland


Rockland to polska firma produkująca sprzęt turystyczny i outdoorowy. Rockland to projekt, który powstał w 2009 roku jako wynik wieloletniego doświadczenia dystrybutora takich marek jak Marmot, Aku czy SmartWool, czyli firmy Raven. Bazując na obserwacjach trendów rynkowych oraz opinii konsumentów marka Rockland postanowiła wyjść naprzeciw realnym potrzebom turystów i podróżników. W swojej ofercie Rockland posiada praktycznie wszystkie akcesoria konieczne podczas biwaków i trekkingów: śpiwory, namioty, naczynia, sztućce, termosy, kubki termiczne, pojemniki na wodę, worki wodoodporne, osłony przeciwdeszczowe do plecaków, poncha, kompasy, a także gwizdki SOS oraz folie NRC. Produkty Rockland są stworzone z myślą o użytkownikach i szalenie funkcjonalne. Staranne wykonanie i ergonomia sprawiają, że ten polski producent sprzętu cieszy się sporą popularnością, mimo że mało kto wie, że to nasz rodzimy projekt.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Rockland<
logo kovea

Kovea


Kovea to producent kuchenek gazowych i sprzętu turystycznego z Korei działający pod hasłem „beyond the limits”. Kovea pojawiła się na rynku w 1982 roku i już od samych początków istnienia stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek oferujących ekwipunek do przygotowywania posiłków w ekstremalnych warunkach. Starannie dopracowane i trwałe kuchenki są powszechnie używane przez turystów, podróżników i alpinistów na całym świecie, umożliwiając gotowanie wody i jedzenia zarówno na polach namiotowych, jak i stokach ośmiotysięczników. W ofercie firmy znajdują się również latarnie biwakowe, śpiwory, naczynia turystyczne, sztućce, termosy, kartusze gazowe, a także czołówki, kijki trekkingowe i raczki. Kovea stale ulepsza swoje produkty, zgodnie z dewizą sprzęt, który pozwala „przekraczać granice”.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Kovea<
logo lhotse

Lhotse


Lhotse to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich firm produkujących sprzęt alpinistyczny na świecie. Lhotse została założona w 1991 roku przez Janusza Nabrdalika, himalaistę i speleologa, który nazwę nadał po wyprawie na południową ścianę tego imponującego ośmiotysięcznika. Kto, jeśli nie wspinacze najlepiej wiedzą jak powinien wyglądać ich ekwipunek? Korzystając z własnego doświadczenia, a także obserwacji konkurencyjnych rozwiązań Lhotse stało się manufakturą wytwarzającą trwały i funkcjonalny sprzęt, który sprawdza się w skałkach, górach, a nawet na big wallach. W ofercie firmy znajdują się lonże, szpejarki, taśmy, a także ławeczki, strzemiona i kontrfifki do wspinaczki hakowej. Cenione są kultowe paski oraz praktyczne torby na linę z integralną płachtą. Lhotse to jednak przede wszystkim uprzęże: od kultowej Mercy, poprzez dopracowaną Buoux i ultralekką Adrenaliner, aż po popularną na licznych sztucznych ściankach New, którą wielu kojarzy z pierwszymi krokami w wertykalnym świecie. Lhotse to marka, z którą zetknął się każdy polski wspinacz. Wielu pozostaje jej wiernym i korzysta z ekwipunku Lhotse podczas wyjątkowych przejść w skałach oraz górach w Polsce i poza jej granicami.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Lhotse<
logo contigo

Contigo


Contigo to amerykański producent doskonałej jakości pojemników na napoje i jednocześnie jedna z najszybciej rozwijających się firm na świecie. Marka posiada w swojej ofercie liczne modele butelek, termosów, bidonów, a nawet lodówek. W Polsce Contigo jest najlepiej znane z niezwykle wygodnych i trwałych kubków termicznych. Modele takie jak West Loop 2.0 czy Byron należą do najchętniej wybieranych do użytkowania zarówno podczas wypadów turystycznych, jak i na co dzień: w samochodzie czy komunikacji miejskiej. Kubki Contigo charakteryzuje staranne wykonanie i wygodne systemy zamykania, zapobiegające rozlewaniu się napoi, a jednocześnie ułatwiające ich picie (AUTOSEAL). Produkty Contigo są również bezpieczne dla środowiska i wolne od BPA. Jeśli poszukujemy kubka termicznego, który rzeczywiście będzie spełniać swoją funkcję, wybór jest bardzo prosty. Contigo.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Contigo<
logo dmm

DMM


DMM to firma, której działalność rozpoczęła się od maleńkiej kuźni w walijskiej miejscowości Llanberis. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych, trzech wspinaczy-wizjonerów – Fred Richard, Paul Simkiss i Richard Cuthbertson postanowili rozpocząć produkcję ekwipunku, którego najważniejszymi cechami miała być trwałość i funkcjonalność. Zarówno wtedy, jak i dziś DMM kładł olbrzymi nacisk na wysoką jakość surowców, a także bardzo rygorystycznie nadzorował proces wytwarzania poszczególnych elementów. Walijska kuźnia jest dzięki temu powszechnie znana i ceniona z dopracowanych karabinków, ekspresów, kości, heksów, kości mechanicznych, uprzęży, kasków, a także czekanów i wielu innych produktów. DMM dzieli się obecnie na dwie części: Climbing i Proffesional. Pierwsza jest zorientowana na projektowanie i wytwarzanie ekwipunku dla wspinaczy górskich oraz sportowych, takiego jak niezrównane kości Wallnuts, friendy Dragon czy plecaki Classic. Druga dostarcza rozwiązań dla pracowników wysokościowych, techników dostępu linowego oraz arborystów. Ta grupa użytkowników zdążyła pokochać świetne bloczki, krętliki, płytki stanowiskowe czy profesjonalne drzewołazy. DMM to marka, po którą sięgają osoby ceniące sobie najlepsze rozwiązania tworzone przez ludzi, dla których są one pasją.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy DMM<

logo lifeventure

Lifeventure


Lifeventure jest brytyjską marką outdoorową, założoną przez podróżnika Marka Cobhana. „Odkryj swoją przygodę” – tak brzmi motto firmy, która zatrudnia obecnie 50 specjalistów pracujących nad idealnymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie w drodze. Lifeventure skupia się na ludziach i naturze, oferując produkty doskonale spisujące się w podróży oraz podczas eksploracji mniej uczęszczanych części świata. Kubki termiczne, termosy, sztućce, różnego typu pojemniki, sakwy, portfele oraz szeroka gama innych elementów ekwipunku, pozwala znacznie ułatwić sobie biwaki, spożywanie posiłków, dbanie o higienę czy zwyczajnie zwiedzanie najpiękniejszych zakątków globu. Lifeventure stawia na solidne wykonanie i funkcjonalność, czyli przymioty, które są szczególnie cenione przez turystów i podróżników. Produkty Lifeventure to przyjaciele przygód na długie lata, tworzone przez ekspertów bazujących na własnych doświadczeniach.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Lifeventure<

logo black_diamond

Black Diamond


Black Diamond to legendarny producent sprzętu wspinaczkowego i turystycznego z USA. Historia marki sięga lat osiemdziesiątych XX wieku, kiedy to jej założyciel Yvon Chouinard w amatorskiej kuźni rozpoczął produkcję haków, a ich sprzedaż prowadził wprost z samochodowego bagażnika. Mało kto mógłby wówczas przypuszczać, że inicjatywa młodego wspinacza-wynalazcy da początek jednej z najprężniej działających firm outdoorowych na świecie. Black Diamond jest obecnie liderem w produkcji uprzęży, czekanów, śrub lodowych, kości, friendów, heksów, kasków, karabinków, ekspresów, przyrządów zjazdowych i asekuracyjnych oraz wielu innych rodzajów sprzętu używanego we wspinaczce sportowej, górskiej, a także alpinizmie. Oferta Black Diamond spełnia potrzeby zarówno big wallowych ekstremalistów, jak i zwyczajnych turystów. Obok ekwipunku produkuje także dopracowaną odzież, rękawice, plecaki, cenione latarki czołowe i kije trekkingowe. Tworzone z pasją rozwiązania bazujące na doświadczeniu najwytrawniejszych eksploratorów są cały czas udoskonalane, dzięki czemu sięgając po produkty Black Diamond, możemy być pewni, że nie będziemy zawiedzeni.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Black Diamond<

logo rapeks

Rapeks


Rapeks Outdoor to polska firma stworzona przez pasjonatów gór w 2007 roku. Od samego początku działalności założycielom przyświecał klarowny cel: tworzenie akcesoriów dla turystów, skrojonych idealnie na ich potrzeby. Rapeks jest producentem popularnych raczków i nakładek antypoślizgowych, które umożliwiają bezpieczną eksplorację połogich szlaków zimą. Ponadto w swojej ofercie Rapeks proponuje stuptuty, peleryny, poncha, skarpety, ręczniki szybkoschnące, termosy, sztućce i wiele innych akcesoriów pomocnych podczas górskich przygód. Marka stale wspiera GOPR i jest szczególnie uczulona na kwestie bezpieczeństwa turystów, w związku z czym wśród jej produktów znajdziemy również apteczki, folie NRC oraz kompasy. Rapeks to firma prowadzona przez ludzi gór dla ludzi gór. Produkty Rapeks są nie tylko dopracowane i trwałe, ale także przystępne cenowo, co zjednało marce rzesze fanów w Polsce oraz za granicą.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Rapeks<

logo skylotec

Skylotec


Firma Skylotec powstała w 1948 roku w Niemczech, debiutując jako producent uprzęży do prac na wysokości. Z biegiem czasu Skylotec zaczął poszerzać swoją ofertę i obok ekwipunku dla techników dostępu linowego, produkować również wysokiej jakości sprzęt wspinaczkowy. Obecnie w ofercie Skylotec znajdziemy liczne modele karabinków, ekspresów, uprzęży, przyrządów zjazdowych, kasków, a nawet lin i worków oraz toreb sprzętowych. Szczególną popularnością cieszą się dopracowane lonże na via ferraty, z których wyróżnia się innowacyjna Rider 3.0 powszechnie uważana za najbezpieczniejszy na rynku model. Skylotec to niemiecka precyzja w najlepszym tego słowa znaczeniu, przy czym ekwipunek zachwyca również nowoczesnym, interesującym wzornictwem. Jeśli chcesz podążać za trendami bez obawy o jakość, produkty Skylotec będą dla Ciebie idealne.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Skylotec<

logo wspinanie_pl

Wspinanie.pl


Wspinanie.pl to jeden z najpopularniejszych w Polsce portali wspinaczkowych. Skupia on pasjonatów tego sportu niezależnie od tego, czy ich głównym zainteresowaniem jest działalność w skałkach, alpinizm czy himalaizm. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich czytelników, Wspinanie.pl poszerzyło swoją działalność o księgarnię i oficynę wydawniczą. Pod marką Wspinanie.pl znajdziemy liczne przewodniki wspinaczkowe takie jak kultowa seria „Jura” Grzegorza Rettingera czy równie ceniona seria autorstwa Pawła Haciskiego o tej samej nazwie. Wspinanie.pl opracowuje wygodne górskie szkice topograficzne podstawie dokładnych fotografii ścian, a także publikuje praktyczne poradniki takie jak „Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce” Dariusza Porady. Tym samym oficyna Wspinanie.pl jest jednym z najprężniej działających wydawnictw górskich w Polsce.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Wspinanie.pl<

logo atsko

Atsko


Atsko to amerykańska firma założona w 1933 roku, której misją było i jest wytwarzanie środków piorących i impregnujących. Pierwszym preparatem oferowanym przez Atsko był Sno-Seal, doskonałej jakości produkt na bazie wosku pszczelego, zabezpieczający przed wodą skórzane buty narciarskie. Z biegiem rozwoju ekwipunku górskiego, rozwijało się również Atsko. Obecnie firma oferuje liczne płyny do prania i impregnowania obuwia, odzieży, a także ekwipunku. Atsko wytwarza również środki higieny osobistej i do pielęgnacji zwierząt. Preparaty Atsko są bezpieczne dla użytkowników, a czyszczone za ich pomocą ubrania odzyskują swój pierwotny wygląd i właściwości. Wieloletnie doświadczenie procentuje rozwiązaniami, które pozwalają marce Atsko na zajmowanie jednej z czołowych pozycji w rankingu firm produkujących impregnaty i środków do pielęgnacji odzieży outdoorowej.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Atsko<


logo edelweiss

Edelweiss


Edelweiss to jeden z pierwszych na świecie producentów lin wspinaczkowych. Ta austriacka manufaktura już w 1935 roku wykonała pierwszą linę do zastosowań stricte alpinistycznych. Prawdziwym przełomem był jednak rok 1953, kiedy Edelweiss zaprezentował ówczesną nowość, czyli linę z osobnym rdzeniem i koszulką. Ten milowy krok w technologii wspinaczkowej protekcji dobrze obrazuje sposób działania Edelweissa, który obok sprawdzonych i solidnych materiałów, stale poszukuje lepszych rozwiązań dla swoich użytkowników. Obecnie marka jest jednym z liderów w produkcji lin dynamicznych i statycznych, a także uprzęży, karabinków, kasków, bloczków, lonży, przyrządów zjazdowych oraz autoasekuracyjnych, ławeczek, a nawet magnezji czy kalafonii. Edelweiss zaspokaja potrzeby wspinaczy sportowych, alpinistów, pracowników wysokościowych, techników dostępu linowego, arborystów i ratowników. Marka z szarotką w nazwie oraz logo to nie tylko jeden z liderów rynku, ale także firma, która swoją historią zapracowała na pokładane w jej produktach zaufanie.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Edelweiss<
logo expansive

Expansive


Expansive to polska marka skarpet trekkingowych oraz alpinistycznych będąca częścią firmy Filmar Factory z Torunia. Przedsiębiorstwo istnieje od 1990 roku i zdążyło zdobyć duże doświadczenie w produkcji dopracowanych i trwałych skarpet. Modele tworzone pod marką Expansive sprawdzają się w intensywnym użytkowaniu, pozwalając na zachowanie komfortu oraz wygody podczas trekkingów, w turystyce, a nawet podczas wspinaczki w górach najwyższych. Skarpety wykonywane są zarówno przy użyciu naturalnych przędzy, w tym wełny Merino, ale ich konstrukcja jest często uzupełniana o nowatorskie dodatki z kevlaru czy Siltexu. Ma to bezpośredni wpływ na trwałość i funkcjonalność produktów marki Expansive. Trekking Light, Trekking Extreme czy Trekking Protect to tylko kilka nadzwyczaj udanych modeli, które skutecznie chronią stopy użytkowników, umożliwiając skupienie się na przeżywaniu górskiej przygody.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Expansive<
logo garmont

Garmont


Garmont to włoski producent obuwia trekkingowego, alpinistycznego, turystycznego i wyprawowego. Firma narodziła się w 1867 roku jako niewielka manufaktura u stóp Dolomitów. Już od samego początku swojego istnienia Garmont zajął się projektowaniem butów górskich, które będą jednocześnie wygodne i bardzo wytrzymałe. Ponad 150 lat doświadczenia, zorientowanie na najlepsze materiały oraz nowoczesne technologie sprawia, że buty Garmont są chętnie wybierane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Jednym ze szczególnie udanych modeli są podejściówki Dragontail w wersji LT i MNT. Buty te stanowią doskonałą referencję kompetencji Garmonta: są lekkie, bardzo wygodne i doskonale sprawdzają się w trudnym, górskim terenie pozwalając na nieskrępowane eksploracje. Garmont produkuje obuwie adresowane zarówno do turystów, wspinaczy, alpinistów, jak również specjalistyczne modele wyprawowe. Wybierając buty Garmonta, możemy być pewni, że staną się one prawdziwymi przyjaciółmi naszych przygód.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Garmont<

logo crosso

Crosso


Crosso to polski producent sakw i bagażników rowerowych oraz motocyklowych, a także różnego typu toreb i worków turystycznych. Firmę założył Sebastian Sobociński, który dzięki skupieniu wokół siebie grupki pasjonatów, zaczął tworzyć bardzo udane projekty wytrzymałych, funkcjonalnych rozwiązań do przenoszenia i przewożenia ubrań oraz sprzętu w trakcie podróży. Sakwy i torby Crosso cechuje precyzyjne wykonanie i staranny dobór materiałów. Oba te czynniki, w połączeniu z produkcją w fabryce w Białymstoku skutkują bardzo trwałymi i wygodnymi w użytkowaniu produktami. Torby i worki Crosso są doceniane nie tylko przez rowerzystów. Często stają się elementem wyposażenia turystów, alpinistów, a nawet amatorów kajakarstwa oraz innych sportów wodnych, którzy chcą ochronić swoją odzież i sprzęt przed wodą czy brudem. Crosso to marka tworzona przez pasjonatów dla ludzi z pasją. O jakości produktów doskonale świadczy fakt, że na przestrzeni relatywnie krótkiego czasu firma zaczęła być popularna nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Tym samym sakwy, torby i worki Crosso stały się jednym z naszych najlepszych produktów eksportowych.
>Zobacz pełna ofertę produktów firmy Crosso<


Przejdź do kolejnej strony Producentów >Kliknij tutaj<

Zamknij

-10zł

Rabatu
na zakupy

Zapisz się i zyskaj rabat!

Wpisz swój adres email, a otrzymasz jednorazowy kod rabatowy -10zł
na zakupy powyżej 99zł.

*rabat ważny 30 dni od zapisania się do newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, więcej->Polityka Prywatności.