Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Rzutki i proce

Przy pracach arborystycznych i pielęgnacji drzew często zachodzi potrzeba, aby przerzucić linę przez gałąź. W tym celu bardzo przydatne są rzutki do arborystyki. Rzutka do arborystyki umożliwia zainstalowanie liny z ziemi - to technika bardzo specyficzna dla pielęgnacji drzew. Czytaj więcej
Dzięki niej linę możemy zainstalować na znacznej wysokości, nie musząc podejmować prób wspinaczki. Rzutka arborystyczna pozwala również uniknąć sprowadzania podnośnika czy używania drabiny. Ten prosty element wyposażenia umożliwi zabezpieczenie odcinanego elementu drzewa, ściągnięcie z niego złamanego konaru czy wreszcie po prostu dostanie się na roślinę. Budowa rzutki do arborystyki jest zazwyczaj bardzo prosta - to najczęściej woreczek wykonany z trwałej tkaniny, odpornej na warunki atmosferyczne i przetarcia. W środku wypełniony jest ołowianymi kulkami lub innym dociążeniem. Rzutka arborystyczna zakończona jest metalowym kółkiem, do którego przywiązuje się lekką, cienką, wstępną linę. Wprawny i doświadczony arborysta, wykorzystując dobrze wyważoną rzutkę, jest w stanie celnie umieścić linę na wysokości 20-30 metrów. Rzutka waży zazwyczaj od 120 do 250 gramów. Ciężar wykorzystywanej rzutki dla arborysty zależy wyłącznie od jego preferencji. Po trafieniu rzutką w część korony, w którą celował arborysta, do cienkiej linki przywiązywana jest właściwa lina, wciągana następnie na konar. Czasami w sprzedaży można spotkać również ciężarki dla arborysty wykonane z twardej gumy i stali nierdzewnej - one również sprawdzają się jako rzutki. W ofercie sklepu Alpintech posiadamy rzutki dla arborystów, linki do rzutek oraz proce arborystyczne. Zachęcamy do zapoznania się z arborystyczną ofertą naszego sklepu.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij