Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Arborystyczne

Arborystyka polega na opiekowaniu się drzewami i obejmuje pełny cykl życia drzewa. Arborysta jest pracownikiem wysokościowym o bardzo specyficznym zakresie obowiązków, które sprawiają, że sprzęt przez niego użytkowany musi spełniać szereg wymagań. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia arborysty jest uprząż arborystyczna. Czytaj więcej
Powinna ona umożliwiać pracę w podparciu oraz zawieszeniu, a jej uzupełnienie powinno stanowić wyposażenie do nadawania i zmiany pozycji podczas pracy. Ze względu na specyfikę pracy w podparciu, w trakcie którego arborysta usadowiony jest w uprzęży, a nogami opiera się o drzewo, uprząż powinna zapewniać komfort długotrwałej pracy. Gwarantują to odpowiednio wyprofilowane poduszki, znacząco poprawiające komfort pracy. Bardzo szeroki pas biodrowy i pasy udowe powinny być obszyte miękką pianką - taka uprząż arborystyczna sprawi, że nawet po wielu godzinach pracy arboryście wciąż będzie wygodnie. Pianki gwarantują również cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci w sytuacjach, kiedy temperatura lub praca powodują pocenie. Pasy biodrowe i udowe mogą być wyposażone w klamry, np. typu speed fast, które jeszcze bardziej zwiększą komfort i umożliwią szybkie zakładanie uprzęży. Wybierając uprząż arborystyczną zwróćmy uwagę na to, czy wyposażona jest ona w wygodne punkty wpięcia centralnego, zapewniające precyzyjne pozycjonowanie, a także boczne profilowane kolucha D-ring, które umożliwiają wpięcie lonży roboczej i dodatkowej asekuracji. Mogą być również wykorzystane do podpięcia dodatkowych narzędzi. Materiały, z jakich wykonana jest uprząż arborystyczna powinny być odporne na przetarcia, wilgoć i zmienne warunki pogodowe. Jej budowa powinna być ergonomiczna i spełniać wysokie wymagania każdego arborysty. Wszystkie uprzęże arborystyczne w ofercie sklepu Alpintech.pl opracowane są zgodnie z najnowszymi technologiami, a także posiadają wszystkie wymagane atesty do prac wysokościowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Wyświetl:
Opcje zakupu
Flaga
Producent
Zastosowanie
Typ
Klamry
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij