Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Osłony

Podstawowym elementem wyposażenia w pracy pracownika wysokościowego jest lina - to ona zabezpiecza go przed upadkiem, umożliwia sprawne dostanie się w trudno dostępne miejsca i jest jednym z głównych elementów układu asekuracyjnego. Przydatnym elementem ekwipunku wykorzystywanym w trakcie prac wysokościowych jest osłona na linę. Czytaj więcej
Ze względu na charakter pracy lina statyczna wykorzystywana przy zadaniach pracownika wysokościowego narażona jest na bardzo dużo szkodliwych czynników - często używana jest w bardzo wysokich lub ekstremalnie niskich temperaturach, ma kontakt z wilgocią, brudem czy błotem. Bardzo częsta jest sytuacja, w której lina przewieszona jest przez jakąś krawędź, na przykład dachu czy budynku. Siła działająca na linę w tym miejscu może powodować jej przecieranie się lub nierówne zużycie. Taką sytuację pozwala ograniczyć właśnie osłona na linę. Producenci oferują różne rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie liny w takiej sytuacji. Popularne są osłony wykonane z tworzywa sztucznego, wzmocnione taśmami. Jednym ze sposobów ułatwiających założenie osłony na linę jest zamontowanie w zamknięciu magnesu. Kolejnym jest zapinanie na rzep - po zapięciu osłona ściśle przylega do liny, co zapobiega zsuwaniu się. Bardziej odporne osłony na linę wykorzystane są z grubych tkanin technicznych PCV, wzmacnianych siatką poliestrową. Poszukujący bardziej wymagających rozwiązań znajdą też osłony wykonane z mocnego, zbrojonego materiału, a także z włókna szklanego i aluminium. Te ostatnie stanowią również ochronę przeciwko wysokiej temperaturze, która może powstać na przykład podczas spawania czy prac z różnymi typami palników. W naszej ofercie znajdziecie również "pancerne" osłony na linę w formie metalowej, plecionej osłony, która zapewni świetną ochronę przed ostrymi krawędziami oraz narzędziami. Odpowiednia dbałość o linę używaną przy pracy sprawi, że posłuży nam ona dłużej, a osłona na linę znacznie nam w niej pomoże.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij