Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Plakietki

Plakietki to metalowe elementy przydatne we wspinaczce. Najczęściej wykonywane są ze stali lub stali nierdzewnej (która umożliwia instalację w wymagających warunkach atmosferycznych) i stanowią stalowe punkty stanowiskowe, wykorzystywane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Czytaj więcej
Plakietka może być mocowana do ściany przy pomocy kotw chemicznych, jest wtedy wklejana, lub tak zwanych spitów - kotw mechanicznych. Są one mocowane na stałe lub tymczasowo. Wybierając plakietki należy zwrócić uwagę na to, jakie średnice kotw się do niej nadają - najpopularniejsze to 10 i 12 mm. Są one wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem w środowiskach niekorozyjnych. Bardzo często, ze względu na swoją wygodę, wykorzystywane są na ściankach wspinaczkowych oraz przy konstruowaniu domowej, niedużej ścianki wspinaczkowej do ćwiczeń. Oferowane przez nas plakietki Petzl posiadają duży, wygodny otwór który sprawia, że wpinanie karabinków jest łatwe. Niektóre z oferowanych modeli umożliwiają wpięcie nawet dwóch karabinków, również takich o dużym przekroju. Zaokrąglenie otworów na brzegach sprawia dodatkowo, że nie zużywają się one aż tak szybko, niezależnie od zastosowanych w karabinkach materiałów. Kupując plakietki warto również sprawdzić, czy część, która ma kontakt z podłożem, posiada występy - takie rozwiązanie sprawia, że plakietka chroniona jest przed obrotem w trakcie osadzania oraz użytkowania. W naszej ofercie znajdziecie pojedyncze plakietki, jak również zestaw plakietka + kotwa, który składa się z plakietki, kotwy oraz kołka rozporowego. W sklepie Alpintech znajdziesz plakietki Petzl.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij