Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Stuptuty

Stuptuty to element wyposażenia najczęściej stosowany w śniegu, deszczu lub błocie. Stuptuty to rodzaj ochraniaczy z elastycznego materiału, który, zapięty na zamek błyskawiczny, tworzy tubę łączącą nogawkę spodni z butem. Czytaj więcej
Takie rozwiązanie pozwala zabezpieczyć zarówno spodnie, chroniąc je przed przemoknięciem czy przetarciem, jak również sprawia, że górną częścią buta do środka nie dostaną się żadne kamyczki, błoto, śnieg czy woda. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego, niż woda wlewająca się od góry buta - stuptuty turystyczne pozwalają się przed tym uchronić. Materiał używany do produkcji stuptutów zawsze jest wytrzymały i odporny na przetarcia czy trudne warunki pogodowe. Te ochraniacze wyposażone są w regulowany pasek-ostrogę, który przebiega pod butem, w środkowej jego części. Możliwość wyregulowania tego paska sprawia, że nie będzie zbyt luźny i nie będzie ocierał się o ziemię, utrudniając wędrówkę. Oprócz tego stuptuty górskie regulowane są w górnej części, tak, aby ściśle trzymać się nogi i nie zsuwać w dół. Niektóre stuptuty są również wyposażone w haczyk w przedniej części dolnej krawędzi - tego haczyka używamy, aby zaczepić stuptuty o sznurówki, dzięki czemu nie przesuwają się. W zależności od tego w jakich warunkach zamierzamy ich używać, warto wybrać odpowiedni rodzaj stuptutów. Producenci oferują wyspecjalizowane stuptuty do turystyki zimowej, wspinaczki oraz wypraw skiturowych. Niektóre oferują różny rodzaj materiału zastosowany w produkcji, dzięki czemu dolna część jest grubsza i wytrzymalsza, a górna cieńsza, co pozwala na lepszą wymianę powietrza. Niezależnie od tego jakich stuptutów szukasz, mamy nadzieję, że znajdziesz je w naszej ofercie.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij