Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Bloczki arborystyczne

Bloczki w pracach wysokościowych i arborystycznych, spełniają bardzo ważną funkcję - umożliwiają tworzenie układów, które redukują siłę potrzebną do podniesienia lub opuszczenia określonego ciężaru. Czytaj więcej
Z tego powodu bloczek arborystyczny to niezastąpiony przyjaciel każdego arborysty - przykładowo, układ stworzony z dwóch podwójnych bloczków pozwoli na redukcję siły wymaganej do opuszczenia ładunku aż czterokrotnie. To okaże się przydatne w trakcie wciągania ładunków, czy opuszczania ciężkich odciętych fragmentów konarów lub pnia. Bloczki arborystyczne wykonane są z myślą o wymaganiach prac wysokościowych - warto wybrać te anodyzowane zgodnie z normą BS EN 7599:2010, AA10, która gwarantuje, że żadna korozja nie dotknie naszego oprzyrządowania, nawet w bardzo trudnych warunkach. W naszej ofercie znajdziecie bloczki anodyzowane, na przykład bloczek Pinto RIG DMM. Wybierając bloczki można zwrócić również uwagę na udogodnienie stworzone stricte z myślą o arborystach, czyli jasne i żywe oznaczenie kolorystyczne, które ułatwi wizualne zlokalizowanie oprzyrządowania wśród liści czy konarów - o takim rozwiązaniu pomyśleli na przykład twórcy bloczka Hitch Climber Red DMM. Wszystkie nasze bloczki do prac arborystycznych wykonane są z najwyższej jakości materiałów, łożyska poprawiają ergonomię pracy. Szczególną uwagę producenci zwrócili również na ciężar bloczków, tak, aby łączna waga wyposażenia była jak najniższa. Nie dotyczy to bloczków przeznaczonych do zrzutu urobku typu Impact Block DMM lub riging Block ISC lub bloczków do opuszczania urobku typu Grizzly Climbing Technology lub Steel Specjal Block firmy ISC. Alpintech oferuje różne rodzaje bloczków do prac wysokościowych, ze stałymi i ruchomymi okładzinami, zawsze dostosowane do długotrwałej pracy z linami o różnych średnicach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą bloczków arborystycznych w naszej ofercie.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij