Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Sprzęt zimowy

Wspinanie zimowe bardzo różni się od zwykłej wspinaczki skałkowej, jest również zdecydowanie inne od skałkowego drytoolingu. Zimowe wspinanie wymaga bardzo dobrego przygotowania teoretycznego i praktycznego, niezbędny również będzie sprzęt zimowy. Czytaj więcej
Należy dobrać go rozważnie, korzystając ze swojej wiedzy, a także porad bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Niezbędna będzie znajomość miejsca, do którego się wybieramy, ze względu na warunki, jakie będą tam panować. Hala Gąsienicowa to miejsce, które bardzo często polecane jest do rozpoczęcia przygody z zimowym wspinaniem. Obfituje w drogi od łatwych, przez średnie, aż do średnio trudnych. Kolejną propozycją jest Morskie Oko, gdzie rozrzut trudności dróg jest nieco większy - są zupełnie łatwe, ale są też ekstremalnie trudne. Do wspinania lodowego niezbędne będą raki, z jednym lub dwoma zębami atakującymi. Zęby nie powinny być za krótkie, bo sprawią nam trudności w trakcie wbijania w podłoże. Do tego powinniśmy się wyposażyć w czekany, pieszczotliwie zwane dziabami lub dziabkami. Ich rączka powinna zapewniać dobry, stabilny chwyt. Warto wyposażyć się również w śruby lodowe, które wkręcamy w lód. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w przypadku poważniejszych wypraw dobrze jest mieć ze sobą łopatę lawinową, sondę lawinową czy detektor lawinowy. Poprawnie skompletowany sprzęt sprawi, że zimowa wyprawa będzie czystą i bezpieczną, choć wymagającą, przyjemnością. Uprzyjemnią ją nam małe i bardzo przydatne ogrzewacze chemiczne, które sprawią, że nasze dłonie i stopy zawsze będą ciepłe.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Płeć
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij