Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Książki

Nie samym wspinem i treningiem żyje człowiek. W tej kategorii znajdziecie książki, które dotykają bliskiej nam wszystkim tematyki górskiej. Odpoczywając po ostatnim wyrwaniu się w góry poczytajcie o okrutnej i pięknej historii polskiego himalaizmu, dalekich wyprawach pionierów i relacji z trudnych eskapad górskich. Czytaj więcej
Mnogość książek literatury górskiej dowodzi jednoznacznie, że jest to temat budzący duże emocje. Wiele zostało już na ten temat napisane, a jeszcze więcej wciąż czeka na napisanie - obok oceanów wspinaczka wysokogórska jest jednym z niewielu nieodkrytych do końca zagadnień, które wciąż fascynują. Z kolejnych książek dowiecie się o pionierskich wyprawach Jerzego Kukuczki, jego wejściach na ośmiotysięczniki i rywalizacji z Reinholdem Messnerem w czasach PRLowskiej wspinaczki. Dowiecie się jak największe wyprawy wyglądały od wewnątrz i jakie emocje im towarzyszyły. Jak trzeba było radzić sobie, gdy sprzęt nie był tak dostępny jakdziś. Z książek autorów, którzy sami są aktywnymi wspinaczami i himalaistami dowiecie się jak rodzi się miłość do gór, jak się rozwija i jak tragicznie czasami się kończy. Zrozumiecie zachowania w trudnych, często bardzo smutnych sytuacjach. Poznacie wspinaczkę z perspektywy wielkich kobiet, pionierek swojej płci, które często oprócz własnych słabości musiały pokonywać wszechobecne uprzedzenia. Wreszcie z książek o tematyce górskiej można dowiedzieć się co czują bliscy, których rodzina i przyjaciele decydują się na tak niebezpieczny sport. Zachęcamy was do lektury, która poszerzy wasze horyzonty i pozwoli spojrzeć na tematykę górską z zupełnie nowej strony.
Wyświetl:
Twój wybór: Usuń wszystko

Nie znaleziono produktów spełniających wybrane kryteria.

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij