Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

PRACE WYSOKOŚCIOWE

Prace wysokościowe, nazywane także pracami alpinistycznymi, należą do wyjątkowo niebezpiecznych. Specjaliści od prac wysokościowych zajmują się między innymi myciem budynków, malowaniem dachów, montażem anten czy pokrywaniem kominów specjalną farbą. Jednak tak zwana wysokościówka obejmuje również wszelkie inne zadania na wysokościach, prace wysokościowe w miejscach, w których dostęp jest utrudniony lub często niemożliwy bez zastosowania specjalistycznych technik linowych. Czytaj więcej
Sprzęt do prac wysokościowych jest wysoce specjalistyczny, należy pamiętać, że absolutnie nie można w pracach alpinistycznych używać zwykłego sprzętu wspinaczkowego. Nie posiada on bowiem niezbędnych atestów, ma zupełnie inną wytrzymałość, a producenci dostosowali go do zupełnie innych warunków. Warto pamiętać, że specjalista do prac wysokościowych pracując na wysokości musi w swojej pracy dbać o bardzo wiele aspektów - równie ważna jest ochrona przed upadkiem, ochrona słuchu, ochrona wzroku, dbałość o elementy łączące, jak i odpowiednia troskliwość o zamocowanie elementów wyposażenia. Nawet najdrobniejszy przyrząd używany przez pracownika wysokościowego może być śmiertelnym zagrożeniem, jeżeli upadnie z wysokości budynku. Sklep Alpintech oferuje wysokiej jakości sprzęt do prac wysokościowych, posiadający niezbędne atesty gwarantujące bezpieczeństwo i profesjonalizm. Znajdziecie u nas specjalistyczne liny statyczne, pół statyczne do prac na wysokości, uprzęże, kaski, przyrządy autoasekuracyjne, zjazdowe, zaciskowe, oraz pozostałe, kompleksowe wyposażenie dla każdego, kto zajmuje się pracami alpinistycznymi.

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij