Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Arborystyka

Arborystyka to zawód, który polega głównie na roztoczeniu opieki nad drzewami. Obejmuje on pełny cykl życia drzewa, od momentu nasadzenia aż do uschnięcia lub wycinki. Czytaj więcej
Praca arborysty jest trudna, wyczerpująca fizycznie i wymagająca doskonałej znajomości technik linowych. Arborystyka najczęściej polega na wykonywaniu prac pielęgnacyjnych, takich jak usuwanie gałęzi i konarów, często uschniętych lub niebezpiecznych. Obecnie pojawiają się również nowsze techniki, które umożliwiają zachowanie drzewa w całości, takie jak wiązania elastyczne, umożliwiające zachowanie konaru na drzewie. Wykonuje się również badania drzew, które pozwalają na uniknięcie wycinki. Współcześnie prace arborystyczne powinny być wykonywane z uwzględnieniem również dobra samych drzew i prowadzone tak, aby drzewa nie były wycinane bez powodu. Sprzęt do arborystyki spełnia wszelkie wymagania pracy na wysokościach. Arborystyczne techniki linowe różnią się jednak od technik alpinistycznych i posiadają swoją specyfikę, której znajomość u arborysty jest niezbędna dla zachowania bezpieczeństwa. Sprzęt arborystyczny powinien umożliwiać bezpieczne wspinanie się na drzewa, zapewniać ochronę nóg, chronić przed upadkiem z wysokości, a także zapewniać komfort pracy w trudnych warunkach w koronach drzew. Uprzęże dla frzewiarzy powinny umożliwiać pracę w podparciu oraz zawieszeniu, a także być uzupełnione przez wyposażenie do nadawania, stabilizacji i zmiany pozycji podczas pracy. Nie wolno zapominać również o ochronie rąk, słuchu, wzroku oraz głowy. Pełen komplet sprzętu arborystycznego skompletujecie w sklepie Alpintech, gdzie znajdziecie wyposażenie renomowanych producentów.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Typ
Materiał
Płeć
Wytrzymałość
Zamek
Długość
Regulacja
Prześwit
Średnica(mm)
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij