Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrządy autoasekuracyjne

Przyrządy autoasekuracyjne wykorzystywane są w arborystyce aby zapewnić pracownikowi bezpieczeństwo i komfort pracy. Autoasekuracyjny przyrząd Goblin Camp, Locker, ASAP Petzl czy inne - wszystkie opierają się na podobnej zasadzie działania, która zakłada, że pracownik asekurowany jest bez aktywnego zaangażowania rąk i obsługi przyrządu. Czytaj więcej
Przyrząd umieszczony zostaje na linie, a następnie samoczynnie przesuwa się w górę i w dół względem niej. Bardziej zaawansowane przyrządy autoasekuracyjne, takie jak wspomniany już Petzl Asap, umożliwiają również asekurację na linie skośnej. Automatyczny system zaciskowy wyzwala blokadę przycisku gdy arborysta poślizgnie się, zsunie lub odpadnie. Niebezpieczna prędkość spadania sprawi, że przyrząd zablokuje się i zabezpieczy pracownika przed upadkiem. Przyrządy autoasekuracyjne są proste w użyciu i bardzo skuteczne, większość z nich umożliwia również zamontowanie na linie w dowolnym miejscu, bez przeplatania końcówki. Ich budowa i wykorzystane materiały sprawiają, że mogą być wykorzystywane nawet w najtrudniejszych warunkach. Producenci dbają również o lekką wagę, która zwiększa ergonomię pracy - dostępny na rynku przyrząd asekuracyjny Locker waży jedynie 188g, co sprawia, że jest to jeden z najlżejszych przyrządów autoasekuracyjnych wykorzystywanych w arborystyce i przy innych pracach wysokościowych. Wybierając przyrząd do autoasekuracji należy zwrócić uwagę na to, z linami o jakiej średnicy był atestowany. Połączenie przyrządu z dobraną do niego liną to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Alpintech w zakresie przyrządów do autoasekuracji.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij