Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Termosy

Czy jest coś przyjemniejszego, niż kubek gorącej herbaty wypity w chłodny dzień, po zdobyciu upragnionego szczytu? Termos turystyczny to jeden z najprzydatniejszych, choć mocno niepozornych, elementów ekwipunku. Współczesny termos zazwyczaj zrobiony jest z nowoczesnych materiałów, które zapewniają doskonałą izolację termiczną. Podstawą jego działania wciąż są dwie warstwy, ścianka zewnętrzna i ścianka wewnętrzna, pomiędzy którymi znajduje się próżnia. To właśnie ona odpowiada za izolację i utrzymanie temperatury płynu wewnątrz. Czytaj więcej
Ścianki termosu są zazwyczaj zrobione ze stali nierdzewnej, która powinna być wysokiej jakości, aby nie pochłaniać zapachów i dawać łatwo się czyścić. Jak wybrać termos turystyczny? Przede wszystkim zastanówmy się jaka pojemność nas interesuje - być może wystarczy nam jeden z najmniejszych, jakie obecnie oferowane są na rynku, mieszczący około 250 ml płynu. Jeżeli natomiast planujemy dłuższą wycieczkę, lub chcemy zabrać gorącą herbatę dla całej naszej grupy, to możemy nabyć termos o pojemności nawet 1,5l. Najbardziej popularne jednak są rozwiązania pośrednie - termos 0,75l powinien spokojnie wystarczyć na jedną wycieczkę. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę wybierając termos w góry, jest korek. Do wyboru mamy zazwyczaj korki zakręcane i automatyczne - te pierwsze wystarczy lekko rozkręcić, najczęściej bez konieczności pełnego wykręcania korka. Te drugie zazwyczaj działają na "klik" - naciśnięcie przycisku sprawia, że uzyskujemy dostęp do gorącej zawartości. Sami musicie zdecydować, które rozwiązanie jest dla was najbardziej interesujące. Jedno jest pewne - gorąca herbata z termosu potrafi podnieść morale nawet w trakcie najtrudniejszej podróży. Zachęcamy was do zapoznania się z naszą ofertą termosów.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Pojemność
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij