Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Plecaki 30-50 L

Plecak 30-50L to obecnie najbardziej popularna na rynku kategoria plecaków turystycznych. Zawdzięczają to swojej wszechstronności - doskonale nadadzą się na krótszą, trzydniową wyprawę, ale można się do nich spakować nawet na dłuższy, tygodniowy wyjazd. O tym, jak ważny jest dobrze dobrany plecak wie każdy, kto kiedykolwiek wybrał się na dłuższą wycieczkę - konieczność noszenia na plecach całego niezbędnego ekwipunku, często przez długie godziny, może być niezauważalną zwyczajnością lub przykrym obowiązkiem. A wszystko zależy od tego, jak przygotujemy się do naszej wyprawy, między innymi przez wybór odpowiedniego plecaka. Czytaj więcej
Ważna będzie konstrukcja - system nośny powinien zapewniać komfort użytkowania i stabilność. Tego typu plecaki zazwyczaj wyposażone są przez producentów w miękkie, piankowe pasy biodrowe oraz piersiowe, które odciążają kręgosłup i pomagają równomiernie rozłożyć ciężar na całe ciało. Całość powinna dostosować się do budowy anatomicznej użytkownika - z tego powodu warto zwrócić uwagę na modele dedykowane określonej płci, producenci tworzą specjalne plecaki dla kobiet. Wybierając plecak zastanówmy się, czy interesuje nas plecak jednokomorowy czy plecak dwukomorowy, pozwalający np. oddzielić czystą bieliznę od brudnej. Ważna będzie też możliwość dostania się do drugiej komory z boku plecaka, bez konieczności otwierania komina. Istotna będzie wystarczająca ilość kieszeni - oprócz bocznych warto zwrócić uwagę na te w klapach, w środku plecaka czy na pasach. Ponadto zastanówmy się, czy nasz przyszły plecak posiada potrzebne nam troki do zamocowania nart, czekana, kasku czy bidonu, czyli wszystkiego, co chcemy nosić na zewnątrz plecaka. Dobrze dobrany plecak turystyczny posłuży nam przez lata i będzie niezawodnym towarzyszem wypraw, warto więc wybrać dokładnie taki, jaki będzie nam potrzebny - mamy nadzieję, że znajdziecie go w ofercie naszego sklepu.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Płeć
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij