Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Liny

Lina jeden z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych elementów wyposażenia każdego pracownika na wysokościach, używa się ich do tworzenia stanowisk, przenoszenia elementów, transportowania, zjazdów, podejść i wielu innych zastosowań. Czytaj więcej
Kluczową informacją jaką powinien posiadać każdy profesjonalista jest ta, że wyłącznie liny o ateście EN-1891 są dopuszczone do użytku przy pracach na wysokościach i gwarantują bezpieczeństwo. Absolutnie nie należy wykorzystywać lin stosowanych przy wspinaczce sportowej. Lina do prac wysokościowych charakteryzuje się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia, niską rozciągliwością i, oczywiście, ceną. W pracach wysokościowych używa się lin statycznych, czasami nazywanych linami półstatycznymi. Nie wykazują się one podatnością na odkształcanie pod działaniem siły - są sztywne i nierozciągliwe. W sprzedaży spotykamy liny typu A oraz liny typu B. Liny typu A najczęściej wykorzystywane są w dostępie liniowym, ratownictwie, arborystyce i speleologii. Są linami rdzeniowymi, charakterystyczna jest dla nich mała rozciągliwość, wysokie osiągi, gwarancja bezpieczeństwa i odpowiednio wyższa cena. Liny typu B to budżetowe rozwiązanie, które jednak wymaga większej ostrożności w użytkowaniu i nie nadaje się do każdej pracy. W praktyce korzysta się z nich rzadko. W ofercie sklepu Alpintech znajdują się profesjonalne liny do pracy na wysokościach o różnych średnicach i parametrach. Znajdziecie u nas liny takich producentów jak Singing Rock, Tendon, Mammut, Skylotec, Edelweiss czy Kaya Safety. Jesteśmy jedynym polskim dystrybutorem liny Kaya Safety, tureckiego producenta, który zdobywa nasz rynek dzięki produktom spełniającym nawet najbardziej wyśrubowane normy, przy jednoczesnej przystępnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lin statycznych do prac wysokościowych.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Typ
Materiał
Wytrzymałość
Waga na metr
Długość
Szerokość
Średnica(mm)
Waga na metr(g)
Kolor
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij