Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Lonże

Lonża arborystyczna to specjalistyczny element wyposażenia wykorzystywany przez arborystów w trakcie pielęgnacji drzew. W zależności od swojej budowy może spełniać różne funkcje, zawsze jednak zaprojektowana jest z myślą o bezpieczeństwie i ergonomii pracy arborysty. Czytaj więcej
Najczęściej lonże arborystyczne wykorzystywane są w trakcie pracy w podparciu, pozwalając na wygodne ustalenie pozycji podczas pracy na wysokości. Należy zawsze pamiętać o tym, że powinno być użytkowane z systemem powstrzymywania spadania. W zależności od potrzeb arborysty wybrać należy lonżę o konkretnej długości. Producenci oferują krótkie lonże zaczynające się od 60cm, aż do lonży mających 5,5m (przykładem takiego modelu jest na przykład lonża regulowana do arborystyki Zillon 5,5 m Petzl). Na rynku popularne są lonże regulowane, wyposażone w ergonomiczne przyrządy zaciskowe z krzywkami - służą one do szybkiej regulacji długości i pozwalają dostosować lonżę do aktualnych potrzeb. Wiele modeli pozwala na robienie tego jedną ręką, co poprawia ergonomię pracy. Taką opcję posiada na przykład lonża do arborystyki Zillon. Dla zwiększenia żywotności tego ekwipunku producenci dbają o to, aby poszczególne elementy były trwałe i odporne na niekorzystne warunki. Elementy trące wykonane są z wytrzymałej stali, same lonże wyposażane są w rdzeń z linki stalowej, a zakończenia często posiadają plastikowe osłonki, które ułatwiają utrzymanie karabinków w prawidłowej pozycji. Takie rozwiązanie zastosowano na przykład w lonży regulowanej Microflip 2,5m Petzl. Ponadto lonże często posiadają linki o jasnych, wyraźnych kolorach, które poprawiają ich widoczność. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą lonży arborystycznych w sklepie Alpintech.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Długość
Regulacja
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij