Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Repy

Repy inaczej nazywane są repsznurami. Rep to pomocnicza linka, która znajduje swoje zastosowanie nie tylko we wspinaczce, ale również w różnorakich pracach wysokościowych. Czytaj więcej
Absolutnie nie nadają się, i nie mogą być wykorzystywane jako liny asekuracyjne - wykluczają to ich parametry. Nie znaczy to jednak, że należy je natychmiast odrzucić. Poprawnie stosowane repy do prac wysokościowych przydadzą nam się wielokrotnie, a ilość sytuacji, w jakich znajdą zastosowanie, jest bardzo duża. Mogą posłużyć na przykład do połączenia punktów stanowiskowych, aby utworzyć stanowisko, czy w awaryjnej sytuacji zawiązać repem prusika, co pozwoli na podejście na linie. Natomiast podstawowym i najczęściej spotykanym zastosowaniem dla repsznura będzie korzystanie z niego dla transportu bagażu. Repy są dużo bardziej wytrzymałe niż inne, zwykłe sznurki dostępne na rynku, dzięki temu bez obaw możemy nimi przywiązywać, wciągać i opuszczać na przykład oprzyrządowanie, które musimy ze sobą zabrać. Najpopularniejsze na rynku repy wykonane są z kevlaru lub dyneemy. Zastosowanie tych materiałów sprawia, że nawet rep mający średnicę mniejszą niż centymetr jest bardzo wytrzymały. Wybierając repy musimy zastanowić się, do jakich zastosowań będą nam one potrzebne - zwrócić należy uwagę na to, że repy z dyneemy są bardziej elastyczne, a repy kevlarowe cechują się nierozciągliwością. W sklepie Alpintech znajdziesz również kevlarowe repy odporne na skrajnie niskie i wysokie temperatury, odporne na ścieranie i promienie UV, a także wykazujące się wysoką odpornością na sól, kwasy oraz produkty ropopochodne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą repów w sklepie Alpintech.pl.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Materiał
Wytrzymałość
Średnica(mm)
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij