Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Liofilizaty

Liofilizacja żywności to proces, w którym cała woda z produktów spożywczych zostaje usunięta. Uprzednio produkty te są zamrażane, zwykle z użyciem ciekłego azotu lub mieszanin chłodzących. Ważne, aby ich temperatura spadła poniżej minus 40 stopni Celsjusza - w ten sposób giną wszystkie szkodliwe bakterie. Liofilizaty suszone są sublimacyjnie - woda z nich jest usuwana pod zmniejszonym ciśnieniem. Dzięki temu otrzymujemy jedzenie całkowicie pozbawione wody, równie odżywcze jak na początku i, przede wszystkim, bardzo lekkie. Czytaj więcej
To właśnie ta ostatnia cecha sprawia, że dania liofilizowane są tak lubiane przez podróżników i outdoorowców - zamiast kilku kilogramów możemy do plecaka włożyć niecały kilogram liofilizatów i zapewnić sobie smaczne posiłki na całą wyprawę. Wystarczy wybrany liofilizat zalać gorącą, przegotowaną wodą. Już po pięciu minutach sycący posiłek jest gotowy. W ofercie sklepu Alpintech posiadamy tanie liofilizaty lidera rynku - Lyofood. Liofilizaty Lyofood daleko w tyle zostawiają konkurencję dzięki dobremu zbilansowaniu składników odżywczych w posiłkach, właściwej dla sportowców kaloryczności, długi okres przydatności do spożycia i, co być może najważniejsze, doskonały smak po przyrządzeniu. Wygodne opakowania sprawiają, że nie jest potrzebne dodatkowe naczynie do przygotowania jedzenia - producent dobrze przemyślał to rozwiązanie. Miłośników wycieczek, którzy zawsze chcą mieć pod ręką sycący i smaczny posiłek, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą żywności liofilizowanej.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij