Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kaski

Praca na wysokościach jest trudna, niebezpieczna i wymagająca odpowiedniego wyposażenia. Jednym z kluczowych akcesoriów, w które powinien być wyposażony pracownik wysokościowy, jest kask do pracy na wysokościach. Czytaj więcej
Zasady dotyczące używania kasku w pracach na wysokości regulują odpowiednie rozporządzenia, najczęściej jednak wybór konkretnego kasku ustawodawcy pozostawiają samym pracownikom. Kask do prac na wysokości chroni głowę pracownika przed spadającymi przedmiotami (a warto pamiętać, że nawet mała śrubka, która spada z wysokości kilkudziesięciu metrów, może wyrządzić poważne szkody), uderzeniami w przypadku odpadnięcia czy uszkodzeniami od uderzeń bocznych. Specjalistyczne kaski do pracy na wysokościach wykonane są z materiałów odpornych na działanie temperatur, światła UV i oczywiście chroniących przed niekorzystnymi sytuacjami w obszarze pracy. Wykonane są z twardej, zewnętrznej skorupy, na przykład polikarbonowej, oraz miękkiej, wewnętrznej wyściółki, która sprawia, że nawet noszony bardzo wiele godzin kask roboczy pozostaje wygodny. Kaski robocze powinny być również lekkie, aby nie obciążać nadmiernie pracownika. Korzystnie, gdy kask do prac na wysokości posiada regulację obwodu, dzięki czemu wygodniej i pewniej będzie trzymał się na głowie. Odpowiednie wyprofilowanie sprawi, że zachowana będzie idealna widoczność. Wiele kasków do prac wysokościowych posiada również system mocowań, który pozwala pracować również w trudnych warunkach oświetleniowych lub po zmroku. Wszystkie kaski w sklepie Alpintech.pl spełniają wymagane normy i posiadają odpowiednie atesty, które sprawiają, że pracownik wysokościowy może mieć pewność bezpieczeństwa. Oferujemy kaski renomowanych producentów takich jak Petzl, Singing Rock, Camp, Climbing Technology, Rock Helmets czy Skylotec. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Płeć
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij