Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Haki

Haki to wyposażenie, które jest niezbędne do uprawiania wspinaczki hakowej, zwanej też hakówką, a oficjalnie - wspinaczką techniką sztucznych ułatwień. Czytaj więcej
Używane są również we wspinaczce tradowej, która polega na pokonywaniu drogi wspinaczkowej na własnej asekuracji. Haki to metalowe kliny, które wbijane są w szczelinę skalną i mogą być używane jako punkt asekuracyjny przez wspinaczy i speleologów. Istnieje wiele różnych rodzajów haków, m.in. takie jak angle, bong, knifeblade, RURP czy V-ka. Różnią się kształtem, wielkością i sposobem zastosowania. Łączy je jedno - za pomocą młotków są wbijane w skalne szczeliny, a ich zadaniem jest jak najlepiej się do tych szczelin dostosować i stać się wygodnym punktem asekuracyjnym. W Dolomitach czy Alpach wciąż można spotkać wbite stare haki, teoretycznie na stałe. Pochodzą z lat pięćdziesiątych i wcześniejszych, nie należy więc im ufać. Haki wspinaczkowe tego typu sprawdza się uderzając w nie młotkiem - jeżeli są nieruchome i wydają czysty dźwięk, to możemy przypuszczać, że taki hak wspinaczkowy jest solidny. Wbite haki powinny dokładnie wypełniać szczelinę, co minimalizuje ryzyko wysunięcia się, na przykład pod obciążeniem osoby wspinającej się. Haki wspinaczkowe wykonywane są w dość miękkiej, plastycznej stali, aby lepiej dostosowywać się do miękkiej skały. W asortymencie Alpintech.pl znajdziecie profesjonalne haki wspinaczkowe do wspinaczki hakowej i tradowej, w różnych długościach, kształtach i właściwościach. Każdy pasjonat wspinaczki hakowej znajdzie u nas haki wspinaczkowe dla siebie.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Materiał
Długość
Regulacja
Wypełnienie
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij