Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Bloczki

Bloczki do prac wysokościowych to nieodzowny element każdego pracownika, który wykorzystuje techniki linowe. Alpintech zachęca do zapoznania się z szeroką ofertą bloczków wysokościowych renomowanych producentów. Czytaj więcej
Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają atesty gwarantujące, że bloczki nadają się do prac w dostępie liniowym. Bloczek to ułożyskowana rolka - pozwala na zminimalizowanie tarcia w trakcie wyciągania załadunku lub osób. Pozwalają na redukcję siły potrzebnej do podniesienia określonego ciężaru - przykładowo, układ do wyciągania złożony z dwóch podwójnych bloczków, umożliwia czterokrotną redukcję siły wymaganej do podniesienia konkretnego załadunku. W ofercie znajdziecie bloczki z ruchomymi oraz stałymi okładzinami, pojedyncze oraz podwójne. W zależności od konkretnego zadania sprawdzi się różny bloczek do prac wysokościowych. W szczególnych przypadkach warto w pracach wysokościowych zastosować bloczek z blokadą. Są to specjalistyczne bloczki znajdujące zastosowanie na przykład w ratownictwie. Bloczki z podwójną rolką oraz blokadą przydadzą się natomiast na przykład podczas konstruowania systemów podciągowych. W zależności od tego pod jakim obciążeniem pracować będzie bloczek rozważyć należy kilka aspektów, między innymi wielkość, typ łożyska i średnicę rolki. Ta ostatnia powinna być dostosowana do średnicy liny, na jakich będą pracować bloczki do prac wysokościowych. Do wyboru posiadamy bloczki o łożyskach ślizgowych oraz łożyskach kulkowych. Bloczki z łożyskami kulkowymi zapewniają większą trwałość produktu, gładszą i łatwiejszą pracę rolki oraz większą trwałość całego bloczka. W naszej ofercie znajdują się również takie produkty jak bloczek-karabinek, bloczek do lin z węzłami oraz bloczek nakładany. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym wyborem bloczków do prac wysokościowych takich producentów jak Petzl, Climbing Technology, Singing Rock, Camp, DMM, Skylotec, Edelweiss czy Rock Exotica.
Wyświetl:
Flaga
Producent
Zastosowanie
Materiał
Wytrzymałość
Zamek
Twój wybór: Usuń wszystko

Blog
ALPINTECH

Lubisz przeczytać coś ciekawego do kawy? Szukasz wiedzy i ciekawostek? Stworzyliśmy idealne miejsce dla Ciebie.

Strefa porad dla tych, którym pionowy świat wspinaczki jest bliski, oraz tych, którzy kochają góry.

Ponadto praktyczne wskazówki dla firm i osób zajmujących się pracami wysokościowymi.

Wypożyczalnia
sprzętu górskiego

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wypożyczalni sprzętu turystycznego oraz alpinistycznego w Krakowie przy ul.Pędzichów 7.

Zamknij