Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Kask przemysłowy Ares CAMP fluo

Producent: Camp
  • 259,90 zł 220,92
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Kask przemysłowy Ares CAMP fluo

Camp

Ares Fluo firmy CAMP to nowoczesny kask przeznaczony do ochrony głowy podczas różnego rodzaju prac na wysokości. Ares oferuje lekką, a jednocześnie wytrzymałą konstrukcję, możliwość dopasowania licznych akcesoriów dodatkowych, a także dużą wygodę podczas wielogodzinnego noszenia. Model docenią szczególnie technicy dostępu linowego oraz arboryści. Wersja HI-VIZ w kontrastowej kolorystyce i z odblaskowymi aplikacjami poprawiającymi widoczność.

Konstrukcja kasku Ares została oparta o dwie skorupy. Zewnętrzna, wykonana z materiału ABS i poliwęglanu dzięki swojej dużej wytrzymałości skutecznie chroni przed spadającymi przedmiotami i narzędziami, a także pozwala na efektywną ochronę w przypadku uderzeń o elementy otoczenia (budynku, rusztowania, konstrukcji etc.) Wewnętrzna skorupa została wykonana z pianki EPS i odpowiada za absorpcję energii ewentualnego udaru, chroniąc nas przed odniesieniem obrażeń w wyniku przeciążeń. Dzięki takiej konstrukcji Ares oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, pozostając jednocześnie stosunkowo lekkim kaskiem. Wnętrze pokrywają pochłaniające wilgoć wyściółki, które dzięki temu, że mogą być łatwo wypięte, są bardzo przyjazne w konserwacji.

Skorupa zewnętrzna kasku została pozbawiona otworów wentylacyjnych. Dzięki temu Ares doskonale sprawdza się w trudnym środowisku pracy gdzie wystawieni jesteśmy na ryzyko kontaktu z rozbryzgami płynnych metali czy wystąpienie zjawiska tak zwanego łuku elektrycznego. Kask zapewnia ochronę w pobliżu instalacji elektrycznych do 1000V prądu zmiennego i 1500V prądu stałego. Skorupa Aresa została ponadto wyposażona w liczne punkty mocowania akcesoriów dodatkowych: osłon wzroku, osłon twarzy, ochronników słuchu, a także dla latarki czołowej.

Kask wyposażono w bardzo wygodny i precyzyjny system regulacji. Został on oparty o miękkie poliamidowa taśmy, które świetnie dopasowują się do indywidualnej anatomii użytkownika. Obwód kasku dopasowujemy za pomocą precyzyjnego pokrętła mikrometrycznego umieszczonego w tylnej części. Rozwiązanie jest łatwe w obsłudze i możliwe do wykonania jedną ręką, nawet w grubych rękawicach roboczych. W przypadku użytkowników o bardzo małych głowach zastosowanie znajduje specjalny adapter, który jest integralną częścią zestawu. System nośny uzupełnia pasek podbródkowy zapinany na wytrzymałą klamerkę z tworzywa sztucznego, która zapobiega przypadkowemu uwolnieniu podczas pracy, a jednocześnie zapobiega zahaczeniu się pracownika o elementy konstrukcji.

Ares Fluo CAMP występuje w jednym, uniwersalnym rozmiarze.

Certyfikaty:

EN 397 – deformacja poprzeczna (LD), izolacja elektryczna (440 V ac), bardzo niska temperatura (-20 ° C), odporności na płynne metale (MM);

EN 50365 – klasa 0, do stosowania w pobliżu instalacji elektrycznych do 1000V prądu zmiennego lub 1500V prądu stałego;

ANSI Z89.1 Type 1 Class C

Waga: 470g

Obwód: 51-63 cm

Parametry

Materiał: tworzywo stuczne

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij