Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd CHICANE Petzl

Producent: Petzl
  • 829,00 zł 699,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd CHICANE Petzl

Petzl

Chicane firmy Petzl to przyrząd arborystyczny działający jako uzupełnienie prusików mechanicznych ZigZag i ZigZag Plus. Chicane jest rodzajem hamulca przeznaczonego do lin pojedynczych, a jego konstrukcja ułatwia zarówno poruszanie się do góry, jak i zjazdy. Przyrząd stanowi wygodne rozwiązanie podczas wycinki i pielęgnacji drzew.

Chicane ma postać profilowanej rękojeści wykonanej z kompozytów i aluminium. W dolnej części wyposażony został w otwór do wpinania karabinka, umożliwiający połączenie z prusikami mechanicznymi ZigZag lub ZigZag Plus. W tym celu najlepiej wykorzystać karabinek OK, bądź AMD. Chicane połączone w ten sposób z prusikami Petzl pozwala na płynne przesuwanie liny podczas podchodzenia oraz wygodne manipulowanie podczas zjazdu, nawet w sytuacji awaryjnej ucieczki np. w wyniku ataku owadów. Ergonomicznie profilowana rękojeść zapewnia pewny chwyt i jest pomocna także podczas przemieszczania się między gałęziami.

Chicane jest przeznaczony do pracy na linach od 11,5 do 13 mm. Wpinanie urządzenia, dzięki ruchomym okładkom jest szybkie i intuicyjne. Jednocześnie specjalna blokada minimalizuje ryzyko wypięcia się hamulca. Chicane jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale także trwałym. Dzięki dostępnym osobno wymiennym osiom trącym, w razie potrzeby możemy bez trudu wydłużyć jego żywotność.

Akcesorium Chicane Petzl umożliwia pracę zgodnie z normą ANSI Z133.

Waga: 255g

Średnice liny: 11,5-13mm

Kompatybilność: liny półstatyczne EN 1891 typ A

MWL: 140kg

Certyfikaty: CE

Parametry

Zastosowanie: arborystyka

Materiał: tworzywo stuczne, stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij