Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd Rope Runner Pro Notch

Producent: Notch
  • 2204,99 zł 1739,00 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 1739,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd Rope Runner Pro Notch

Notch

Rope Runner Pro to kolejny z przełomowych produktów autorstwa genialnego inżyniera, Kevina Binghama, autora między innymi kultowego Rope Wrencha. Przyrząd przeznaczony jest zarówno do technik SRT/SRS jak i DRT/MRS i stanowi podstawowe narzędzie pracy każdego arborysty. Jego zaawansowana konstrukcja oraz dopracowane detale czynią z niego jeden z najchętniej wybieranych modeli w swojej klasie.

Płynna, intuicyjna praca
Projektując Rope Runnera Pro twórcy koncentrowali się na zapewnieniu jak najbardziej bezstresowej i bezpiecznej pracy. Trzy punkty nacisku na linę gwarantują natychmiastowe blokowanie się przyrządu podczas podchodzenia, podczas gdy ergonomiczna konstrukcja pozwala na płynną regulację i luzowanie przyrządu podczas zjazdów lub trawersowania w koronie drzewa. Specjalnie wyprofilowana górna część Rope Runnera Pro umożliwia precyzyjną kontrolę posuwu liny, zarówno w rękawiczkach, jak i bez nich. Całość działa bardzo płynnie, umożliwiając zjazd przy użyciu jednej ręki.

Szeroki zakres obsługiwanych lin wraz z regulacją siły tarcia
Jedną z największych zalet Rope Runnera Pro jest szeroki zakres obsługiwanych lin, wynoszący od 11 do 13 mm. Co więcej, przyrząd oferuje możliwość regulacji siły tarcia działającej na linę, zależnie od jej średnicy – wystarczy odkręcić trzpień znajdujący się w górnej części przyrządu przy użyciu klucza imbusowego dołączonego do zestawu i wybrać jeden z 5 przewidzianych przez producenta ustawień. Całość pozwala na szybkie i precyzyjne ustawienie przyrządu pod aktualnie używany model liny.

Łatwa instalacja na dowolnym odcinku liny
Kolejną z przewag Rope Runnera Pro nad konkurencją jest możliwość zainstalowania go na dowolnym odcinku liny. Poszczególne elementy systemu otwierają się, umożliwiając bezproblemowe przełożenie liny. Rolę zatrzasków pełnią tutaj podwójnie blokowane piny, które do instalacji liny nie wymagają całkowitego demontażu. Tym samym zgubienie ich podczas wpinania się w przyrząd jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście, wszystkie krawędzie przyrządu zostały maksymalnie wyoblone dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa delikatnych włókien liny.

Kosmiczna konstrukcja
Wszystkie wymienione powyżej zalety wynikają przede wszystkim z dokładnie przemyślanej i przetestowanej, modułowej konstrukcji. Perfekcyjnie wyliczone punkty przegięcia liny są możliwe do osiągnięcia dzięki sprężynie, doginającej przyrząd do pożądanego kształtu. Umieszczono ją wewnątrz popychacza, chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi i brudem. Sam popychacz to profilowana, aluminiowa poprzeczka, na szczycie której umieszczono dodatkowy punkt do smarowania sprężyny.

Zintegrowany bloczek w dolnej części przyrządu
W dolnej części przyrządu producent umieścił bloczek, zwiększający posuw liny oraz pozwalający na uzyskanie maksymalnie płynnego zjazdu. Jest on osadzony na łożysku kulkowym, dodatkowo zasealowanym przed piaskiem, kurzem czy wilgocią.

Oczko do wpięcia do uprzęży
Na spodzie Rope Runnera Pro umieszczono dedykowany punkt umożliwiający wpięcie przyrządu do głównej uprzęży biodrowej. Warto odnotować, że jest on kompletnie niezależny od pozostałych elementów zestawu, co oznacza, że przyrząd może zostać kompletnie otwarty, będąc jednocześnie wpiętym do uprzęży. Takie rozwiązanie to ogromne ułatwienie dla użytkownika!

Osobny punkt do wpięcia uprzęży piersiowej
W środkowej części przyrządu umieszczono akcesoryjne oczko umożliwiające doczepienie uprzęży piersiowej podczas podchodzenia przy użyciu metody SRT/SRS. Punkt został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, żeby można było w niego wpiąć wyłącznie akcesoryjne karabinki, takie jak np. DMM XSRE. Dzięki temu całość jest lżejsza, a dodatkowo redukuje się ryzyko niepoprawnego dopięcia przyrządu do głównej, biodrowej uprzęży.

Maksymalne obciążenie 140 kg
Przyrząd został zaprojektowany do pracy z obciążeniem 140 kg. Tego typu wartość umożliwia praktycznie każdemu technikowi bezpieczną pracę, niezależnie od ilości sprzętu, który do siebie przytroczy.

Zaawansowane materiały
Osiągnięcie tak wysokiego poziomu zaawansowania konstrukcji wymagało użycia materiałów najwyższej jakości. Korpus przyrządu to w 100% aluminium, anodyzowane na atrakcyjny kolor „gunmetal grey”, a piny, osie i trzpienie blokujące to czysta stal nierdzewna. Użycie tych materiałów gwarantuje wysoką wytrzymałość i trwałość, a zarazem pozwala uzyskać niską wagę przyrządu (425 g).

Możliwość wymiany poszczególnych elementów
Projektanci przyrządu przewidzieli możliwość wymiany najszybciej zużywających się elementów, w tym między innymi trzpień odpowiadający za przełamanie liny, a także piny blokujące. Dzięki temu Rope Runner Pro może być używany przez znacznie dłuższy czas, oszczędzając nie tylko portfel użytkownika, ale i środowisko.

Dostarczany w eleganckiej, metalowej skrzynce
Rope Runner Pro również opakowanie ma na najwyższym poziomie. Przyrząd, wraz z instrukcją oraz kluczem imbusowym do regulacji średnicy liny dostarczany jest w eleganckim, metalowym opakowaniu. Całość jest bardzo dobrze zabezpieczona przed potencjalnymi uszkodzeniami i prezentuje się tak, jak przystało na produkt z najwyższej półki.

Produkt objęty dożywotnią gwarancją
Notch przykłada bardzo dużą wagę do jakości swoich wyrobów, starając się by przewyższała ona oczekiwania klientów. Dowodem tego jest dożywotnia gwarancja, udzielana na wybrane modele z katalogu. Jeśli w czasie dozwolonego okresu użytkowania produkt zacznie wykazywać problemy wynikające z błędów produkcyjnych lub projektowych, Notch dokona naprawy lub wymiany wadliwego towaru na swój koszt. Dożywotnia gwarancja nie pokrywa szkód powstałych w wyniku normalnej lub nadmiernej eksploatacji, zdarzeń losowych, nieprawidłowego użycia czy też niewłaściwego przechowywania.

Pełna certyfikacja przemysłowa
Przyrząd spełnia założenia europejskiej normy CE EN 365. O odpowiednie parametry oraz wysoką jakość dbają liczne procedury kontrolne wdrożone przez markę, a każdy produkt jest wielokrotnie sprawdzany w czasie całego procesu produkcji.

Arborystyka w amerykańskim stylu
Chociaż sam Notch jest stosunkowo młodą marką, jego korzenie sięgają wczesnych lat 70. Mniej więcej w tym okresie założona w Karolinie Północnej firma Sherrill zaczęła zajmować się dostarczaniem sprzętu dla leśników, z czasem stając się jednym z największych dostawców tego typu produktów w Stanach Zjednoczonych. Współpracując z użytkownikami oraz inżynierami stworzyli szerokie spektrum unikalnych rozwiązań, wśród których wymienić można chociażby legendarną procę Big Shot. Obecnie Notch to niezależna marka, która posiada praktycznie kompletne portfolio produktów używanych w arborystyce. Za każdym modelem z charakterystycznym logo w kształcie litery „N” stoją lata doświadczeń, dbałość o detale oraz precyzja wykonania.

Parametry

Zastosowanie: arborystyka

Materiał: aluminium, stal nierdzewna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij