Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Latarka czołowa PIXA Z1 Petzl

Producent: Petzl
  • 639,00 zł 539,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 539,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Latarka czołowa PIXA Z1 Petzl

Petzl

PIXA Z1 firmy Petzl to funkcjonalna i wszechstronna latarka robocza, przeznaczona do pracy w szczególnie trudnych środowiskach. PIXA Z1, dzięki swojej “pancernej” konstrukcji oraz zgodności z certyfikatem ATEX strefa 1/21 (II 2 GD Ex ib IIB T4 Gb IIIB T135°C Db) doskonale sprawdza się jako źródło światła w strefach zagrożonych wybuchem oraz w trudnym dostępie. Latarkę szczególnie docenią pracownicy wysokościowi, technicy realizujący zlecenia w systemach IRATA, OTDL, SPRAT, a także arboryści i ratownicy.

PIXA Z1 stanowi doskonałe rozwiązanie do wygodnego oświetlenia miejsca pracy bądź podczas akcji ratowniczych. Latarka nie absorbuje rąk: może być noszona na opasce elastycznej bądź specjalnej płytce montażowej PIXADAPT (w zestawie). W razie potrzeby czołówkę możemy także ustawić na podłożu. Dzięki temu PIXA Z1 sprawdzi się w większości sytuacji oferując maksymalny komfort konfiguracji.

Latarka została wyposażona w kilka trybów, które ułatwiają wybranie odpowiedniego oświetlenia względem podejmowanego zadania. W bliskim zasięgu, podczas precyzyjnych i długotrwałych manipulacji najlepiej sprawdzi się szeroka, jednorodna wiązka. Podczas przemieszczania się szczególnie docenimy wiązkę mieszaną, a do oświetlenia dalekiego zasięgu i przy szczególnie ograniczonej widoczności doskonale spisze się wiązka skupiona. Za wybór poszczególnych konfiguracji odpowiada duże pokrętło umieszczone z boku obudowy. Możemy je bez trudu obsłużyć w rękawicach roboczych, a przechodzenie pomiędzy trybami jest łatwe i intuicyjne. W momencie niemal całkowitego rozładowania baterii latarka automatycznie przechodzi na tryb rezerwowy. Urządzenie informuje nas o tym fakcie za pomocą pulsującego światła oraz czerwonego wskaźnika. Dzięki temu możemy bezpiecznie wycofać się do miejsca w którym komfortowo wymienimy baterie na nowe.

PIXA Z1 to latarka niezawodna, funkcjonalna i odporna na uszkodzenia. Dzięki zgodności z certyfikatem ATEX strefa 1/21 (II 2 GD Ex ib IIB T4 Gb IIIB T135°C Db) doskonale sprawdza się w trudnym dostępie i strefach zagrożonych wybuchem. Latarka jest odporna na upadki z wysokości (2 m), uderzenia, kontakt z substancjami chemicznymi, a także na zgniatanie (80 kg). Czołówka doskonale sprawdza się w dostępie linowym, pracach na wysokości oraz poruszania się w ciasnych przestrzeniach takich jak zbiorniki, szachty, sztolnie etc. Producent pomyślał nawet o ułatwieniach w przechowywaniu i przenoszeniu latarki. Na czas transportu należy przekręcić obudowę do wewnątrz. W takiej pozycji unikniemy porysowania dyfuzora, a także przypadkowego włączenia i rozładowania baterii.

Tryby oświetlenia:

- wiązka szeroka 30 lm, zasięg 15 m

- wiązka mieszana 70 lm, zasięg 50 m

- wiązka skupiona 100 lm, zasięg 95 m

- światło rezerwowe 5 lm przez 20 h

Waga: 170 g

Zasilanie: 2 baterie AA/R6 (w zestawie)

Zasilanie alternatywne: akumulatorki Ni-MH (w użyciu poza ATEX), nie jest kompatybilna z bateriami litowymi.

Klasa ochrony: IP 67 (wodoszczelna do -1 metr przez 30 minut, po wynurzeniu nie wymagana jest żadna konserwacja)

Gwarancja: 3 lata

Parametry

Moc: 55 lumenów, 100 lumenów

Wodoodporność: IP67

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij