Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Uprząż Avao Bod Fast International Petzl roz. 2

Producent: Petzl
  • 1599,00 zł 1179,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Uprząż Avao Bod Fast International Petzl roz. 2

Petzl

Avao Bod Fast Petzl w wersji międzynarodowej to uprząż, której głównymi zadaniami są zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości, stabilizacja w pozycji roboczej oraz komfortowa praca w zwisie. Avao Bod Fast oferuje dopracowaną konstrukcję, która przekłada się na radykalną poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkownika. Uprząż docenią szczególnie technicy dostępu linowego pracujący w systemie IRATA, OTDL i pokrewnych, a także pracownicy wysokościowi oraz ratownicy.

Uprząż Avao Bod Fast Petzl opracowana została w sposób maksymalnie zwiększający komfort i bezpieczeństwo pracy. Konstrukcja została oparta o półsztywne, szerokie pasy i taśmy, pokryte siateczkowymi panelami. Zostały one starannie wyprofilowane, dzięki czemu uprząż dopasowuje się do szczegółów anatomicznych użytkownika, pozwala na optymalne rozłożenie się ciężarów i zapewnia doskonałą wentylację. Konstrukcję cechuje także niska waga pozwalająca na wygodne użytkowanie uprzęży w praktycznie każdej sytuacji.

Uprząż Avao Bod Fast International zaopatrzona została w pięć punktów wpinania opartych o aluminiowe D-ringi, które pozwalają na przybranie możliwie najbardziej komfortowej pozycji, niezależnie od miejsca pracy. Punkt piersiowy i punkt umieszczony z tyłu, między łopatkami zostały zaprojektowane do łączenia z ekwipunkiem przeznaczonym do bezpośredniej ochrony przed upadkiem z wysokości, takich jak lonże z absorberem i hakami MGO czy przesuwne przyrządy autoasekuracyjne typu Asap bądź Monitor. Punkt wpięcia umieszczony w części brzusznej służy wpinania przyrządów zjazdowych takich jak RIG czy ID’s. Dwa boczne kolucha, zlokalizowane po przeciwległych stronach pasa biodrowego są zaś dedykowane do współpracy z lonżami stabilizującymi pozycję roboczą, takimi jak Grillon. Dużą zaletą jest możliwość złożenia nieużywanych D-ringów bocznych, dzięki czemu możemy łatwiej poruszać się w ciasnych przestrzeniach. Top uprzęży z częścią biodrową łączy z przodu integralny karabinek typu triact-lock.

Uprząż Avao Bod Fast Petzl wyposażono w łatwy i szybki system regulacji. Za odpowiednie dopasowanie pasa biodrowego i szelek odpowiadają klamry samoblokujące Doubleback. Taśmy udowe wyregulujemy przy pomocy automatycznych klamer typu Fast. Taki system pozwala na szybkie i pewne dopasowanie uprzęży przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz odporności na błąd użytkownika.

Konstruktorzy z Petzla dużą uwagę zwrócili na elementy ułatwiające organizację i noszenie narzędzi. Uprząż posiada sześć uchwytów sprzętowych z powłoką ochronną, dwie szlufki na karabinki typu Caritool oraz cztery szlufki na woreczki narzędziowe Toolbag. Detale te pozwolą na przejrzyste i ergonomiczne rozplanowanie ekwipunku oraz narzędzi, co przełoży się na wygodę podczas pracy.
Szelki uprzęży Avao Bod Fast zaopatrzono w system umożliwiający wpinanie łączników MGO lonży chroniących przed upadkiem z wysokości, dzięki czemu lonże pozostają w zasięgu rąk użytkownika. Konstrukcja tych elementów została zaprojektowana tak, aby w przypadku obciążenia dużą siłą umożliwić zadziałanie absorbera oraz pozwolić na natychmiastowe wypięcie się łączników.
Dodatkowo uprząż w wersji międzynarodowej ma wskaźnik odpadnięcia na tylnym punkcie wpinania, w którym po upadku pojawia się czerwona taśma, co kwalifikuje uprząż do wycofania z użytku.

Uprząż certyfikowana zgodnie z normami północno-amerykańskimi i europejskimi.

Cechy uprzęży Avao Bod Fast International Petzl


-szerokie, półsztywne pasy i szelki pokryte siateczką, dla zwiększenia wygody i wentylacji
-pięć punktów wpięcia w formie aluminiowych D-ringów
-możliwość przesunięcia bocznych punktów w celu uniknięcia przypadkowego zahaczenia
-prosty i szybki system regulacji przy pomocy klamer Fast i Doubleback
-sześć uchwytów z powłoką ochronną
-dwie szlufki na karabinki Caritool
-cztery szlufki na worki narzędziowe Toolbag
-system wpinania łączników MGO
-wskaźnik odpadnięcia
-certyfikacja międzynarodowa (Europa, Ameryka Płn.)

Certyfikacja: ANSI Z359.11, NFPA 1983 classe III, CSA Z259.10, CE EN 361, CE EN 358, CE EN 813

Uprząż w rozmiarze 2:
Obwód pasa – 83-120 cm
Obwód taśm udowych – 50-65 cm
Wzrost – 175-200 cm

Waga uprzęży: 2485 g

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Typ: pełna

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij