Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Absorber Asap Sorber Axess Petzl L071CB00

Producent: Petzl
  • 249,00 zł 244,99 Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni, przed naliczeniem promocji: 204,99
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Absorber Asap Sorber Axess Petzl L071CB00

Petzl

Asap’Sorber Axess firmy Petzl to nowy absorber energii, dedykowany do przyrządów ASAP i ASAP Lock. Asap’Sorber Axess pozwala na zwiększenie dystansu między pracownikiem, a liną asekuracyjną oraz na skuteczną ochronę przed upadkiem na wypadek awarii sprzętu lub liny roboczej. Absorber można wykorzystać także w akcjach ratowniczych, podczas których obciążany jest przez dwie osoby. Asap’Sorber Axess to rozwiązanie, które docenią przede wszystkim technicy dostępu linowego szkoleni w systemach IRATA, OTDL czy SPRAT, pracownicy wysokościowi, a także ratownicy.

Asap’Sorber Axess ma postać zszywanej, poliamidowej taśmy schowanej w specjalnym pokrowcu zapinanym na zamek. Dzięki temu nie jest on narażony na tarcie oraz zanieczyszczenia, a jednocześnie możliwy do łatwego skontrolowania przed użyciem. Zasada działania Asap’Sorber Axess jest bardzo prosta: w sytuacji gdy dochodzi do upadku, absorber stopniowo rozdziera się, pochłaniając energię upadku. Zastosowanie specjalnych szwów podnosi bezpieczeństwo pracy, zmniejszając siłę oddziałującą na użytkownika. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku osób o niewielkiej wadze. Absorber jest przeznaczony dla użytkowników ważących między 50, a 130kg. Może być używany w działaniach ratowniczych z udziałem dwóch osób, z maksymalnym obciążeniem 250kg.

Asap’Sorber Axess ma długość 40cm dzięki czemu, wpięty w punkt piersiowy “A”, pozwala na odsunięcie liny asekuracyjnej od użytkownika. Tym samym nie przeszkadza ona podczas pracy i jest dodatkowo chroniona przed ostrymi narzędziami, środkami chemicznymi, opiłkami czy bryzgami roztopionego metalu.

W zestawie z Asap’Sorber Axess otrzymujemy ponadto dwa transparentne stabilizatory String, za pomocą których ustawimy karabinki w osi ich największej wytrzymałości oraz chronimy taśmę przed przetarciem.

Długość: 40cm

Waga: 205g

Gwarancja: 3 lata

Certyfikaty: CE EN 355, ANSI Z359.13 6 feet

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij