Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Absorbica - Y MGO Flex 150cm L014BA01 international Petzl

Producent: Petzl
  • 1075,00 zł 919,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Absorbica - Y MGO Flex 150cm L014BA01 international Petzl

Petzl

Absorbica Y MGO Flex 150cm L014BA01 international firmy Petzl to międzynarodowa wersja profesjonalnej, elastycznej lonży dwuramiennej z absorberem energii i automatycznymi hakami o dużym prześwicie. Absorbica Y MGO FLEX 150 cm stanowi rozwiązanie dedykowane do bezpiecznego poruszania się po konstrukcjach stalowych, kratownicach, rusztowaniach, a także słupach energetycznych. Lonża sprawdzi się podczas prowadzenia prac na wysokości oraz prac z zakresu technik dostępu linowego.

Absorbica – Y MGO Flex 150cm L014BA01 international Petzl została zaopatrzona w zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi, zszywany absorber energii o zwartej konstrukcji. Energia wytworzona podczas ewentualnego upadku z wysokości jest pochłaniana dzięki stopniowemu rozrywaniu się taśmy poliamidowej, dzięki czemu siły przeniesione zostają z użytkownika na lonżę. Stanowi to najbezpieczniejszy rodzaj protekcji w tego typu sytuacjach, radykalnie minimalizujący ryzyko odniesienia obrażeń wewnętrznych. Absorber schowany jest w praktycznym zapinanym na suwak pokrowcu, który ułatwia każdorazową kontrolę i okresowe inspekcje SOI.

Absorbica – Y MGO Flex 150cm L014BA01 international jest modelem wyposażonym w dwa elastyczne ramiona o maksymalnym wysięgu (z karabinkami) 185 cm! Zostały one wykonane ze sprężystej taśmy, która nieużywana, kompresuje się. Dzięki temu ramiona lonży są dostatecznie długie aby zapewnić swobodę poruszania się po konstrukcjach, a jednocześnie na tyle krótkie aby nie przeszkadzać użytkownikowi poprzez przypadkowe zahaczania czy plątanie.

Dodatkowo znajdziemy tu haki typu MGO, charakteryzujące się dużym prześwitem. Lekki, aluminiowy korpus i automatyczny zamek czynią z nich bardzo ergonomiczne narzędzia do przepinania asekuracji. Haki MGO doskonale sprawdzają się podczas poruszania po różnego typu konstrukcjach stalowych, kratownicach i rusztowaniach. Umożliwiają szybkie i intuicyjne, a jednocześnie bezpieczne przepinanie naszej asekuracji, tak aby zawsze była ona efektywna.

Bezpośrednio do absorbera wpięty został karabinek Bm’D z poprzeczką Captiv.
Zarówno karabinek jak i haki MGO certyfikowane są zgodnie z normami północnoamerykańskimi, europejskimi i rosyjskimi

Lonża Absorbica Y MGO Flex 150cm L014BA01 jest przeznaczona do użytkowania przez osoby o wadze od 50 do 130 kg. Certyfikowana zgodnie z normami europejskimi i rosyjskimi.

Długość bez łączników: 150 cm
Długość z łącznikami: 180 cm
Waga: 1910 g
Certyfikaty: ANSI Z359.13 12 feet, ANSI Z359.12, CE EN 355, EAC

Parametry

Długość: 150cm

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij