Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Absorber energii Absorbica L010AA00 Petzl

Producent: Petzl
  • 209,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Absorber energii Absorbica L010AA00 Petzl

Petzl

Absorbica firmy Petzl to świetny absorber energii w zupełnie nowej odsłonie. Absorbica, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i zwartej, sprawdzonej konstrukcji, pozwala na tworzenie wygodnych, spersonalizowanych lonży do asekuracji. Absorber szczególnie docenią pracownicy wysokościowi, ratownicy oraz technicy dostępu linowego.

Absorbica Petzl ma postać specjalnie zszywanej taśmy poliamidowej ukrytej wewnątrz pokrowca zapinanego na wytrzymały suwak. Dzięki takiej konstrukcji absorber jest chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami, a jednocześnie bardzo łatwy do kontroli przed każdym użyciem. Absorbica została zaprojektowana specjalnie do łączenia z lonżami typu Jane Petzl. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na stworzenie lonży o długości nawet dwóch metrów, z wykorzystaniem różnego typu karabinków. Działanie absorbera jest niezwykle łatwe: w przypadku upadku, poliamidowa taśma rozrywa się stopniowo, pochłaniając siłę uderzenia działającą na użytkownika. Jest to szczególnie istotne w przypadku pracowników o niewielkiej wadze i pozwala na znaczące podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Absorbica jest przeznaczona dla użytkowników ważących 50-130 kg.

Nowa wersja absorbera stwarza dwie możliwości łączenia z uprzężami. W przypadku częstego demontowania, lonżę warto wpinać za pomocą ustabilizowanego Stringiem (w zestawie), stosownego karabinka bądź krętlika typu Micro Swivel. Gdy absorber znajduje się przy naszej uprzęży na stałe, warto rozważyć wykorzystanie kolucha Ring Open. Również w tym przypadku możemy wykorzystać krętlik Micro Swivel, który ograniczy ryzyko skręcania się naszej lonży.

Długość: 22 cm
Długość z łącznikami 80- 200 cm w zależności od łączników
Ciężar: 140 g
Certyfikacja: CE EN 355, EAC

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: tworzywo stuczne

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij